Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Hukuk

Cicero (MÖ 106 - MÖ 43): Romalı büyük devlet adamı, hatip ve düşünür. Gençliğinde felsefe ve hukuk eğitimi aldı. Hitabet sanatındaki ustalığıyla consul’lüğe dek yükseldi. Roma’yı birey, geleneksel toplum düzeni ve devlet üçgeninde ele alan konuşmaları, felsefi ve teknik eserleriyle her çağın insanın..
58,59TL
Vergiler Hariç:58,59TL
*Danıştay Kanunu *Yüksek Askeri Şüranın Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun*Bölge İdare Mahkemeleri, İdare Mahkemeleri, Vergi Mahkemelerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun *Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun İYUK ile İlgili Bölümleri*İl İdaresi Kanunu *Uyuşmazlık Mahkemesinin Kuruluş ve İşleyişi Hak..
114,66TL
Vergiler Hariç:114,66TL
“Bu eser, insanların günlük hayatta ‘Bir imza nedir ki?’ diyerek küçümsediği imza konusunda, riskli durumlarda neler yapılması gerektiğini göstermekte ve bizlere rehber olmaktadır. Hayatımızın birçok dönüm noktası bir imzayla başlar ya da bir imzayla sona erer.”Prof. Dr. Şeref Ertaş“Bu kitap, bir be..
127,89TL
Vergiler Hariç:127,89TL
*Tebligat Kanunu *Tebligat kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik *Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri ile Adliye Mahkemelerinin Kuruluş Görev ve Yetkileri Hakkında Kanun *Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu *Yargıtay Kanunu *Bölge Adliye ve Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri ile Cumhuriyet Ba..
133,08TL
Vergiler Hariç:133,08TL
• İş Kanunu • 1475 sayılı İş Kanunu’nun 14. Maddesi • Deniz İş Kanunu • Basın İş Kanunu • İş Mahkemeleri Kanunu • İşsizlik Sigortası Kanunu • Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu • Öğle Dinlenmesi Kanunu • Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun • Türkiye İş Kurumu ile İlgili Bazı Düzenle..
139,23TL
Vergiler Hariç:139,23TL
• Kavramlar • Abonelik Sözleşmesinden Kaynaklanan Para Alacaklarına İlişkin Takibin Başlatılması Usulü Hakkında Kanun • İcra ve İflâs Kanunu Yönetmeliği • Lisanslı Yediemin Depoları Yönetmeliği • Lisanslı Yediemin Depoları Ücret Tarifesi • Konkordato Talebine Eklenecek Belgeler Hakkında Yönetmelik •..
159,72TL
Vergiler Hariç:159,72TL
Ürün Adı: Saf Hukuk Kuramı Hukuk Kuramının Sorunlarına Giriş..
196,26TL
Vergiler Hariç:196,26TL
Ürün Adı: İnsan Hakları: Kavramları ve Sorunları..
264,60TL
Vergiler Hariç:264,60TL
Telif hakki, eserlere iliskin mülkiyet üzerindeki manevi ve mali haklardan ibarettir. Fikri mülkiyet ise, eser sahibinin yaratmis oldugu ürünün, bizzat eser sahibinin kendisine ait bir mülkiyet oldugu fikrine dayanmaktadir. Eser sahibinin eseri üzerindeki söz konusu haklar ise, telif hakki kanunlari..
278,79TL
Vergiler Hariç:278,79TL
Ürün Adı: Hasılat Kirasında Tarafların Hak ve Borçları..
371,70TL
Vergiler Hariç:371,70TL
Ürün Adı: Mirastan Yoksunluk..
371,70TL
Vergiler Hariç:371,70TL
Türk Medeni Kanunu'na göre kurulan vakiflarin kurulusu, isleyisi ve sona ermesi hakkindaki hukuki esaslarin incelenmesine iliskin bu çalismada, vakif tüzel kisiligi açisindan teori ve uygulamada yasanan sorunlarin, mümkün oldugu ölçüde, hukuki çözüme baglanmasi amaçlanmistir.-Doç. Dr. M. Tufan Ögüz-..
371,70TL
Vergiler Hariç:371,70TL
Türk hukuk biliminin en geri kalmış kısmı, hukukun genel teorisidir. Bu teorinin en geri kalmış kısmı ise hukuk metodolojisi ve argümantasyon teorisidir. Türk hukuk bilimi, hukuk metodolojisi ve argümantasyon teorisi açısından “taş devri”nde yaşıyor. Ertuğrul Uzun’un elinizde tuttuğunuz bu kitabı, t..
416,76TL
Vergiler Hariç:416,76TL
Türk Medeni Kanunu'nun 185. maddesinin birinci fikrasina göre 'Evlenmeyle eslera rasinda evlilik birligi kurulmus olur'. Evlilik birligi çatisi altinda hayatlarini birlikte devam ettiren esler arasinda, sürekli ve çok yönlü iliskilerin ortaya çikmasi kaçinilmazdir. Evlilik birliginde beraber yasayan..
650,49TL
Vergiler Hariç:650,49TL
Genel Vergi HukukuVergi Borcu Iliskisi, Vergi Alacagi IliskisiVergi Yükümlüsünün Hak ve ÖdevleriVergi Yükümlülerinin DenetlenmesiVergi Suç ve CezalariVergi Anlasmazliklari ve Çözüm YollariÖzel Vergi HukukuGelir Vergisi, Gelir Türleri ve Elde EdilmesiGelir Türlerinin Elde Edilmesini Özne - Nesne Bagl..
836,70TL
Vergiler Hariç:836,70TL
Siyasi İktidarın ÖzellikleriSiyasi İktidarın Kaynağı ve MeşruluğuSiyasi İktidar İle İlgili Sosyolojik MeşrulukDevlet KavramıDevlet BiçimleriAnayasa KavramıAnayasaların Yapılması ve DeğitirilmesiKanunların Anayasaya Uygunluğunun DenetimiEgemenliğin Kullanılmasına Göre Yönetim BiçimleriSeçimSeçim Sist..
956,40TL
Vergiler Hariç:956,40TL
Milletlerarası Özel Hukukun Genel Esasları * “Milletlerarası Özel Hukuk” Kavramı ve İçeriği * Metodolojik Olarak Kanunlar İhtilâfı Kurallarının İşleyişi ve Bu İşleyiş Esnasında Ortaya Çıkan Sorunlar * Kanunlar İhtilâfı Kuralları * Genel Kanunlar İhtilâfı Kuralları * Özel Kanunlar İhtilâfı Kuralları ..
1.195,80TL
Vergiler Hariç:1.195,80TL
CLZ404 Uluslararası Örgütlerin Sorumluluğu
%53 İndirim STOK TÜKENDİ
Sorumluluk, hukukun temel kavramlarından biridir. Evrensel hukuk kuralları, her türlü hukuk sistemi açısından sorumluluğun düzenlenmesi gerektiğine işaret etmektedir. Bunun en açık delili, evrensel bir hukuk ilkesi olan öngörülebilirlik ilkesinin mevcudiyetidir. Bu açıdan değerlendirildiğinde, Ulusl..
33,92TL 71,76TL
Vergiler Hariç:33,92TL
CLZ404 Hukuk Özgürlük ve Ahlak
%57 İndirim STOK TÜKENDİ
Yayımlandıktan yaklaşık 60 yıl sonra okuruyla yeniden buluşan Hukuk, Özgürlük ve Ahlak, adından başlayan vaade uygun olarak, bu üç bileşenin ilişkisine odaklanıyor. H. L. A. Hart, hukuk ile ahlak arasındaki ilişkiyi, ahlaka aykırı bulunan edimlerin cezaya tabi olup olmaması tartışmasını merkeze alar..
44,13TL 102,39TL
Vergiler Hariç:44,13TL
CLZ404 Adalet Arayışında İnsan Hakları
%59 İndirim STOK TÜKENDİ
Günümüzde dünya gitgide adaletsizliklerin, haksızlıkların, savaşların daha arsızca yaşandığı bir yer haline geliyor. “İnsan hakları” bir yerlerde yüksek sesle sloganlaştırılırken; aynı anda yeryüzünün bir başka köşesinde sırf teninin rengi, sahip olduğu din ya da kullandığı dil farklı diye, insanlar..
55,57TL 136,71TL
Vergiler Hariç:55,57TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 51 (3 Sayfa)