Colezium Kategoriler
Sepetiniz

Xml Bayi Bayilik ve Dropshipping Sistemi

Colezium.com web sitemizde Dropshipping modelimiz : ColeziuM fiziki olarak kurulu bayan giyim ve iç giyim mağazasıdır. Ayrıca ColeziuM bir E-Ticaret yazılım firması ve Pazaryeri Entegrasyon Firmasıdır. Web sitemizde aktif-pasif  60.000 çeşit ürün den fazla ürün mevcuttur ve XML,miz de tüm ürünler ve kategoriler mevcuttur.Colezium sitemizde bir çok tedarikcinin de ürünleri mevcuttur. Giyim kategorileri haricindeki ürünler anlaşmalı toptancılarımız ve tedarikçilerimizden sağlanmaktadır. Sistemimize ürün tedarikçileri eklendikcede ürün sayımız artmaktadır.

Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen dropshippingstok tutmak yerinegelen siparişleri colezium.com  web sitesinden ürünleri tedarik ederek müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir. Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir. Yılların tecrübesi ve sisteme yapılan yatırımlar sayesinde sizlere kaliteli hizmet ve %100 bayi memnuniyeti sunmaktayız.

İnstagram Sayfamızı ziyaret edin ve fiziki mağazamızın video ve fotoğraflarını mutlaka inceleyiniz. Tıklayınız...


Sıkça Sorulan Sorular Sayfamızıda Ziyaret Etmeyi Unutmayınız.


Anlaşmalı Pazaryeri Entegrasyon Firmamız ve E-Ticaret paketlerimizi de incelemeyi unutmayın. Trentyol , HepsiBurada , N11 , ÇiçekSepeti entegrasyonumuz ve 60.000 ürünü içerisinde hazır paketimiz ile E-Ticarete rakiplerinizden bir adım önde başlayabilirsiniz. Tek panelden hem web sitenizi hem pazaryeri entegrasyonlarınızı takip edebilir. Faturalarınızı kesebilir müşterileriniz ile iletişime geçebilirsiniz.

Siz çay kahvenizi içerken pazaryeri mağazanıza tüm kategori eşlemeleri yapılmış ve ürünleriniz yüklenmiş şekilde teslim ediyoruz. Otomatik stok ve fiyat güncelleme sistemimiz ile siz sadece siparişlerinizi takip edin keyfinize bakın.

Anlaşmalı Pazaryeri Entegrasyonu kullanmak isteyen bayilerimizden entegrasyon paketini alarak hemen başlayabilirler

Ayrıntılı bilgi için  iletişime geçebilirsiniz. XML Bayi Destek Hattımız 05051087106


Anlaşmalı pazaryeri entegrasyonu alımı yapmak için TIKLAYINIZ...

 

Fiyatlandırma  : Web sitemizde bayi fiyatlarını görmek için mutlaka üye olunuz. Üye olmak ücretsizdir. Üye olduktan sonra bayi fiyatlarını görebilir. İnceleyebilirsiniz. 

Son kullanıcıya satış kapatılmıştır. colezium sitemizde sadece bayilere hizmet vermektedir.


Dropshipping İş Modeli ve Dikkat Edilecekler :

Dropshipping hizmetinden en basit yöntemle faydalanmanızı sağlıyoruz. Bayilerimize dropshipping hizmetini profesyonel olarak sunmaktayız.

Profesyonel bir ekip :

Ürünlerin kargoda kırılmaması için koli/balonlu torba/havalı ambalaj yastığı/balonlu naylon gibi ambalaj malzemeleri,

Müşterilerinize ürünlerin sağlam, hasarsız ve ambalaj içerisinde ulaştırılması için paketlemeye gereken hassasiyet gösterilmektedir. 

Fatura ve Teslimat Adresi :

 Bayilerimizin en çok dikkat etmeleri gereken nokta Fatura Bilgisi ve Teslimat Adresi olacaktır. 

Colezium sitemizde faturaları sitemizde kayıtlı bayi ünvanına kesilmektedir. Müşterinize fatura kesilmez

Bayi müşterisine kesmiş olduğu faturayı müşterisine email/posta/kargo ile göndermekle yükümlüdür.

colezium.com ürün siparişi verirken sisteme yüklediğiniz Kargo Etiketi (PDF) ile kargonuzu müşterinize gönderir.

Kargo Etiketini mutlaka her siparişinize mutlaka ekleyiniz. 

Kargolama :
 Kargolarınız  siparişlerinizi verdikten 48 saat içerisinde kargoya verilir.

Kargo takip numarasını "Sipariş Takibi" nden yapabilirsiniz.

Bayi tarafından yanlış kargo etiketi yüklenmesi, müşterinin adreste bulunmaması gibi durumlarda kargoda oluşan tüm masraflar Bayi tarafından karşılanacaktır.

Ürün kargolanması esnasında ürünün eksik gönderilmesi, fazla gönderilmesi, yanlış gönderilmesi, kırık, bozuk veya parçalanmış gönderilmesi durumunda bunun görüntü alarak ve tutanak tutturarak tespit edilmesi halinde kargo ve ürün masrafları colezium.com' a aittir.


Kargolama Ücretleri :

Pazaryeri Kargolarınız üçretsiz olarak kargolanmaktadır. Ek üçret paketleme bedeli yada farklı bedeller ile ödeme alınmaz. Ürün fiyatı XML mizde 80 TL ise ürün alımında sepette 80 TL ödeme yaparsınız.

XML - Dropshipping Çalışma Şartlarımız

 1. Öncelikle colezium.com internet sitemize üye olmanız gerekmektedir.
 2. Sitemize üye olmak için TIKLAYINIZ...
 3. Üyeliğiniz sonrası Bayi Destek Hattımız ile iletişime geçerek üyeliğinizin bayi statüsüne alınmasını talep edebilirsiniz. Bayi Statüsünde olup size özel XML linkinizin iletilmesi için sistemde BAKİYENİZ olmalıdır. 
 4. Bakiye Yükleme sonrasında üyeliğinize özel XML linkiniz tarafınıza iletilecektir.                       
 5. Bayilerimiz colezium.com üzerinden Ön Ödemeli (Kredi Yükleme), Kredi Kartlı veya Havale ödeme yöntemiyle siparişlerini geçebilirler.
 6. Bayilerin satış kanalı kısıtı bulunmamaktadır. Tüm Pazaryerleri, kendi web siteleri ve instagram, facebook gibi sosyal medya mecralarında satış yapılabilir.
 7. XML bayilik sisteminde 2 çalışma şeklimiz bulunmaktadır;
  1. Birinci Yöntem: Bayi olmak isteyen firma havale ile sisteme bakiye yüklemesi yapabilirler. Bakiye Yükleme ile ön ödeme yapabilir. Bu tutara kadar olan siparişlerinde herhangi bir ödeme yapmaz. Tüm siparişler bakiyesinden düşer. Bakiye tutarınız bittiğinde tekrar sipariş geçebilmeniz için yükleme yapmanız gerekir. hesabınızdaki "Bakiye İşlemleri" nden sipariş harcamalarınızı kontrol ve takip edebilirsiniz. Toptan Ürün Siparişlerinde Kullanılamaz.
  2. İkinci Yöntem: Bayi hesabı üzerinden kredi kartı ile alışverişlerini tamamlayabilir. Ödeme onaylandıktan sonra çıkışları sağlanır.
 8. Siparişleriniz dilerseniz deponuza, dilerseniz müşterinize dropshipping şeklinde teslim edilir. Detaylar;
  1. Dropshipping çalışmayı tercih eden müşterilerimiz için;
   1. Adrese toplu sevk ile çalışan bayilerde herhangi bir hizmet bedeli veya paketleme bedeli yansıtılmayacaktır. Adrese sevk ücreti bayiye aittir.
 1. İade sistemi hakkında;
  1. İadesi kabul edilen kategoriler Giyim Kategorileridir. İç Giyim ve Fantezi Giyim kategorileri hariçtir. CLZ201 kodlu saç bakım , saç aksesuarları, peruk çeşitleri ve ayakkabı ürünleridir.
  2. Diğer tüm kategorilerimizde Firmamız veya tedarikcilerimiz tarafından hatalı/eksik/yanlış gönderilen ürünler haricinde bayiden direk iade kabul edilmeyecektir.
  3. Bayinin elinde mevcut olan iade gelmiş ürünlerde Çözüm Merkezi'miz üzerinden destek talebi açarak ürünün tekrar stoklara eklenmesi talebi oluşturduktan sonra gelen ilk siparişte bayinin elinde mevcut olan ürün değerlendirilerek bayinin en az şekilde zarar görmesi sağlanır.
  4. Kargo nedeniyle hasarlı, müşteri beğenmemesi, garanti/servis durumundaki iadelerin tüm mesuliyeti bayilere ait olacaktır. Bu ürünlerde iade kabul edilmeyecektir.
  5. Kargo tarafından hasarlı ürün kargo firmalarının TUTANAĞI ( her firmada ismi farklılık gösterebilir hasar tespit tutanağı ile işleme alınarak kargo firmasından tazmin edebilirsiniz.
  6. Depo adresimize bayi müşterilerinden iade kabul edilmeyecek olup, bayilerin Pazaryerlerinde bulunan iade adreslerini kendi adresleri ile güncellemeleri gerekmektedir.
  7. Colezium.com ile alakalı bir sorundan dolayı iade süreci yaşanması durumunda, paketin sadece sizin tarafınızdan verilecek PTT Kargo Kodu ile kargo masrafları bize ait olacak şekilde depomuza kabulü sağlanacaktır. Müşteriden direk iade alınmayacaktır. Yani müşterinin paketi sizin adresinize göndermesi, sonrasında depomuza sizin tarafınızdan iade edilmesi gerekmektedir.
  8. Sipariş İptalleri : Siparişiniz eğer kargoya teslim edildikten sonra iptal olursa. Ürünün kargodan bize tekrar gelmesi ile ürün bedeli bakiye olarak sisteme yüklenecektir (ortalama 2 iş günü sürebilmektedir.)
  9. İadesi kabul edilen bir ürün olduğunda madde 1 de iadesi mümkün olan ürün ise ürün bedeli KDV si düşülerek bakiye olarak yüklenecektir.

 

 1. Kargo Çıkışları Hakkında;
  1. Bayilerimizin kargo çıkış süresi maksimum 2 iş günüdür. Sipariş geçildikten sonra bu süre hesaplanmaktadır.
  2. Saat 12:30’a kadar geçilen siparişler o gün işleme alınacak olup, sipariş yoğunluğuna göre çıkışı sağlanacaktır. 12:30’dan sonra ulaşan siparişler ertesi gün işlem yapılacaktır.
  3. Bayi her siparişinde pazaryerinden aldığı kargo etiketini sisteme yükleyerek sipariş verir. Sipariş verme aşamaları ve pdf yükleme işlemlerini videolu ve yazılı şekilde anlattığımız videomuzu mutlaka izleyiniz. Makalemize ulaşmak için tıklayınız.
  4. Kargo etiketi (PDF) nin yanlış , eksik yüklenmesi ve kargo kodunun veya kargo frmasının yanlış yüklenmesinden doğan geçikmeler bayinin sorumluluğundadır.

 

 1. XML Yapısı Hakkında;
  1. XML yapısında direk bayinin kdv dahil alış fiyatı gelmektedir. Fiyat alanı bayinin satın alacağı fiyattır.
  2. Bu fiyatlar üzerinden bayinin kendi kâr marjını ekleyerek satış yapması gerekmektedir.

 

 1. Yasaklı Ürünler Hakkında;
  1. Platformların, Pazaryerlerinin kendilerine özel kargo, ürün, ödeme vb. kuralları bulunmaktadır. colezium.com da bulunan ya da yeni eklenen ürünlerin hangi platformda, pazaryerinde yasaklı ürün olup olmadığı bayi/üye tarafından bilinmesi, araştırılması gerekmektedir.
  2. Colezium.com da bulunan ürünler ya da yeni eklenen ürünlerin hangisini hangi platformda, pazaryerinde satacağı bayi/üye insiyatifinde ve kontrolünde olup Yasaklı Ürün  ya da başka bir isim altında bayiye/üyeye platformdan, pazaryerinden olabilecek yaptırım, yetki belgesi istemi , ceza vb. sorumluluğu tamamen bayiye/üyeye aittir.
  3. Satıcı (bayi) Colezium.com web sitesinde bulunan ürünleri pazaryerlerinde satışa açarken ürünlerin Yasaklı Ürün  ya da başka bir isim altında olması gibi durumlar da yetki belgesi , satıcı belgesi , fatura silsilesi gibi evrak temini yapmamaktadır.
  4. Pazaryerleri tarafından yetki belgesi veya farklı isimler altında belge vs istemlerinde colezium.com tarafından her hangi bir yetki belgesi tahsis edilmemektedir.

 

Sipariş veren Bayi, tüm Çalışma Koşullarını Okumuş, Anlamış ve peşinen kabul etmiş demektir.


Müşteri Hizmetleri / Destek
Colezium.com sitemizin alt kısmında bulunan Çözüm Merkezi bölümünü kullanarak destek alabilirler. 


Aklınıza takılan konularda bayi destek hattımıza ulaşabilirsiniz. 05051087106


Alttaki formu doldurun biz sizi arayalım.

Anlaşmalı pazaryeri entegrasyonu alımı yapmak için TIKLAYINIZ...
Deneme XML linkimiz : Tıklayınız