Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Genel

Ulus devletin hem kanun koyuculuk, hem ekonomik süreçler hem de kültürel inşaat sahasında yaşadığı sarsıntı ulus kimliğini de etkilemektedir. Küreselliğin ve yerelliğin aynı anda yaşandığı, toplumun giderek cemaatçi kimliklere sarıldığı ulus devlet krizinde ulus kimliğin de cemaatçi bir yapıya dönüş..
130,41TL
Vergiler Hariç:130,41TL
Türk halkının davranış kalıplarının altında yatan psikolojik motivasyonların, toplumsal ve bireysel şuuraltındaki korkuların ve sosyal psikolojimizi yönlendiren inanç odaklarımızın kaynağını merak edecek psikologlara, din psikologlarına, sosyologlara, dilbilimcilere, din antropologlarına, din tarihç..
307,14TL
Vergiler Hariç:307,14TL
Zihninizi Canlandırın, Eğitiminizi Tamamlayın veDünyanın En Büyük İnsanlarıyla Tanışın Yedi farklı alandan, her güne yeni bir kişi! Tarih boyunca sıradışı kişiler dünyanın gidişatını belirlemiş ve değiştirmiştir. İmparatorlukların yükselişi ve düşüşü, dinlerin doğuşu ve gelişimi, sanatsal dehanın d..
382,80TL
Vergiler Hariç:382,80TL
Sovyetler Birliği'ne yönelik bir NATO nükleer saldırısından Batı Avrupa'ya yönelik bir Varşova Paktı kara saldırısına; Kuzey ve Güney Vietnam arasında elektrikli bir çit inşa etmekten, Ay’da bir ABD üssü inşa etmeye; kulağa ihtimal dışı gelebilir ancak Soğuk Savaş sırasında bu operasyonlar ve diğerl..
468,72TL
Vergiler Hariç:468,72TL
CLZ404 Büyük Hayatlar-Büyük Düşünceler
%60 İndirim STOK TÜKENDİ
Öyle kisiler vardir ki, tüm insanlik için günes olmuslardir. Bu kitapta, hayatlarini büyük gayeler ugrunda sarfetmis, gençlerin ufkunda isik hüzmesi olusturabilecek pek çok örnek sahsiyetin hayat hikayesini bulacaksiniz. Ürün Adı: Büyük Hayatlar-Büyük DüşüncelerÜrün Kodu: 9789753623896Yazar: Saliha ..
57,78TL 143,34TL
Vergiler Hariç:57,78TL
CLZ404 Tarih İçinde Zaman
%62 İndirim STOK TÜKENDİ
Peter N. Stearns zaman kavramını evrensel bir bakış açısıyla, tarihsel bağlamda ele alıyor... Hem takvimsel zamanı hem de saat zamanını kapsayan Tarih İçinde Zaman’da; inanç sistemlerinden sanayileşmeye kadar pek çok du¨zlemde yaşanan gelişmeleri gu¨ndelik yaşam pratiklerine dönu¨ştu¨rmesi bakımında..
75,49TL 196,47TL
Vergiler Hariç:75,49TL
CLZ404 Türk Dünyasının Bayramı Yeni Gün (Nevruz)
%62 İndirim STOK TÜKENDİ
Elinizdeki eser, Yeni Gün/Nevruz üzerine uzun bir süredir yürütülen çalismanin bilim dünyasina ve topluma sunma arzusunun ürünüdür. Tarihî ve sosyolojik bir bakisla Türk dünyasinin Yeni Gün Bayrami gelenegi ele alinmaktadir. Yeni Gün/Nevruz Türk dünyasinin ortak bayramidir. Orta Asya’dan Kazak, Kirg..
81,66TL 214,98TL
Vergiler Hariç:81,66TL
CLZ404 Kültür. Sanat. Yönetim.
%63 İndirim STOK TÜKENDİ
18. yüzyılın ortalarından itibaren sanat; kendi mekânlarını, eğitimini, dilini, inceleme araçlarını, tarihini, yayınlarını, bilimsel alanını, değer sistemi ve pazarını geliştirerek sosyal bir sistem hâline geldi. Peki, uzun bir süreç içerisinde gelişen kültürü ve sanatı yönetmeyi nasıl başarabiliriz..
108,56TL 295,68TL
Vergiler Hariç:108,56TL
CLZ404 Felsefenin Kısa Tarihi
STOK TÜKENDİ
Dünyanın büyük filozofları her zaman insan doğası ve içinde yaşadığımız dünyaya ilişkin hayati sorularla boğuşmuştur: Nasıl bir yaşam sürdürmeliyiz? Bilgi nedir? Toplum nasıl örgütlenmeli? Yüzyıllar boyunca, filozoflar bu sorulara bir dizi çetin yanıtlarla yaklaştılar. Felsefenin Kısa Tarihi, sizler..
196,47TL
Vergiler Hariç:196,47TL
CLZ404 Nimet Geldi Ekine
STOK TÜKENDİ
Nimet Geldi Ekine – Türkiye’nin Ekmeklerinin Öyküsü, Artun Ünsal’in Anadolu’daki peynir ve zeytin/zeytinyagi kültürlerini arastirma serüveninin ardindan, yazari ve okuru kültürümüzde yeni ufuklara tasiyan yeni bir yolculuk. Dünyada kisi basina en çok tahil tüketilen ülkelerden biri olan, yüzlerce çe..
214,83TL
Vergiler Hariç:214,83TL
CLZ404 Medeniyet Tasavvuru
STOK TÜKENDİ
Hikmeti yitiren hayat, bayatlar, solar. Hakikati yitiren ha¬yatsa, insanı yalnızca ağlarına bağlar, soldurur. İlim, hakikatin ‘söz’ hâlidir. İrfan, hakikatin ‘göz’ (kalp gözü) hâlidir. Hikmetse hakikatin öz hâli. İlim, ‘çağrı’dır: İlâhî çağrı. İrfan, ‘çağ’dır: Nebevî çağ. Hikmet’se, çağlayandır: İlâ..
226,80TL
Vergiler Hariç:226,80TL
CLZ404 Entelektüelin Kutsal Kitabı: Modern Kültür
STOK TÜKENDİ
Zihninizi Canlandırın, Eğitiminizi Tamamlayın veKültürlü İnsanlar Arasında Yerinizi Alın Yedi farklı alandan, her güne bir konu! Entelektüelin Kutsal Kitabı - Modern Kültür, müzik, sinema, spor, edebiyat, fikirler ve trendler, sıradışı kişilikler ve popüler eğlence ana başlıkları altında, çağdaş kül..
382,80TL
Vergiler Hariç:382,80TL
CLZ404 Güncel Kültürde Temel Kavramlar
STOK TÜKENDİ
Düsüncenin olusumunda kavramlarin misyonu nedir?•Kavramlastirmanin sosyal, degersel dayanaklari nelerdir?•Güncel kültürde kullanilan kavramlarin gelenekle ve modernle iliskileri.•Güncel kültürü ve toplumsal hayati sekillendiren felsefe, din, siyaset, sosyoloji, egitim vs. 'nin temel kavramlari.Kavra..
423,36TL
Vergiler Hariç:423,36TL
CLZ404 Türk İslam Düşüncesi Tarihi
STOK TÜKENDİ
Nazar, büyü ve fal konusundaki inanç ve uygulamalarin Türk toplumundaki yansimalarini inceleyen bu arastirma, Türkiye’de halk arasinda bir sekilde uygulama alani bulan, ancak çogu kimsenin bu konudaki inanç ve tutumlarini gizli tutmak istedigi bir konuyu empirik verilerle inceleyen bir arastirmadir...
529,83TL
Vergiler Hariç:529,83TL
Gösterilen: 1 ile 14 arası, toplam: 14 (1 Sayfa)