Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Antropoloji

“Lévi-Strauss’un ismini ilk kez duyan biri onun temelde ne anlattığını çabuk ve kolay bir şekilde izah etmemi istese, Mit ve Anlam’ı seçip yüksek sesle okurdum.” —Profesör Wendy DonigerGenel okura seslenen bu kitapta, yirminci yüzyılın önde gelen düşünürlerinden Claude Lévi-Strauss, insan varoluşuna..
158,28TL
Vergiler Hariç:158,28TL
Türk Mitolojisi Türklerin Islam öncesi ve Türkiye disindaki ülkelerde Türkçe konusan halklarin mitolojileri hakkinda açiklayici bilgiler içermektedir. Bin yil önce tek tanrili bir din olan Islam’a katilan ve bu nedenle de pagan dönemindeki gelenekleriyle resmi olarak bagini koparan bir halkin mitolo..
176,40TL
Vergiler Hariç:176,40TL
EDAM, nitel araştırma desenlerinin tartışılması ve kullanılması için “Nitel Desenler” başlığı altında bir dizi kitabı araştırmacılar için hazırlıyor. Serinin ilk kitabında gömülü teori tartışılırken elinizdeki ikinci kitabında etnografya tartışılmaya açılıyor. Başlangıçta antropoloji ve sosyolojide ..
263,67TL
Vergiler Hariç:263,67TL
Antropoloji ne işe yarar? Kitabın giriş kısmını bu soruyla açarak Maurice Godelier niyet ve amacını en baştan belli eder. Soru basit olduğu kadar yıkıcıdır: Nesnesi ve nesnesiyle kurduğu ilişki, disiplini tamamıyla dağıtacak derecede sorgulanan bir antropoloji, her türden karşılaştırma, soyutlama ve..
286,65TL
Vergiler Hariç:286,65TL
İnsanın Hikâyesi, uzun ve ayrıntılı bir hikâyeyi kısa, özlü ve kolay anlaşılır biçimde, yirmi birinci yüzyıl okuru için yeni baştan anlatan bir yapıt. Okul yıllarımızdan sıkıcı bir olaylar yığını olarak aklımızda kalan uzun insanlık tarihi, bu kitapta bir solukta okunabilen meraklı bir öyküye dönüşü..
312,48TL
Vergiler Hariç:312,48TL
CLZ404 Yapısal Antropoloji Sıfır
%60 İndirim STOK TÜKENDİ
Claude Lévi-Strauss’un kendi ismi ile bütünleşmiş yapısal antropoloji anlayışını temellendirdiği bu eseri, çeşitli yazıların derlemesinden oluşmaktadır. Yapısal Antropoloji serisinin birer derleme değil, kitap olarak, yani baştan tanımlamayı hedeflediği antropolojik tartışma uzamına teorik müdahalel..
63,58TL 160,74TL
Vergiler Hariç:63,58TL
CLZ404 Kurmaca Mekan  Kuzey Kıbrıs’ın Duygu Coğrafyası
%62 İndirim STOK TÜKENDİ
Kurmaca Mekân: Kuzey Kibris’in Duygu Cografyasi, Yael Navaro’nun Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti’nde, sinirin hâlâ kapali oldugu dönemde (1998-2003 arasinda) yürüttügü etnografik bir arastirmaya dayaniyor. Navaro’nun analitik bir kategori olarak kullandigi “kurmaca” yalnizca mekân ve ülkeye degil, yön..
81,61TL 214,83TL
Vergiler Hariç:81,61TL
CLZ404 Hukuk Antropolojisi
%64 İndirim STOK TÜKENDİ
“Antropoloji ve karşılaştırmalı hukukun bilgileri ışığında hukukun doğasına ilişkin büyüleyici bir araştırma… Dünyanın her yerinden ve tarihin her döneminden zengin örneklerle dolu. Hukuk kuramı, karşılaştırmalı hukuk veya hukuk antropolojisi alanlarına ilgi duyan herkese tavsiye edilir.” Gordon R. ..
122,62TL 337,86TL
Vergiler Hariç:122,62TL
CLZ404 Şempanzeler Dil Öğrenemez:Nım Chımpsky Deneyi
STOK TÜKENDİ
1970'lerde, davranış psikoloğu Herbert S. Terrace, bir şempanzeye dili kullanmanın öğretilip öğretilemeyeceğini görmek için dikkate değer bir deney yaptı. Terrace’ın, teorilerine meydan okuyan u¨nlu¨ dilbilimci Noam Chomsky’e gönderme yaparak “Nim Chimpsky” ismini verdiği genç bir maymun, New York't..
156,24TL
Vergiler Hariç:156,24TL
CLZ404 Kolomb Dönemi Öncesi 'Amerikan Kızılderilileri'nin Altay Kökenleri
STOK TÜKENDİ
Kolomb döneminden binlerce yıl önce Kuzey ve Güney Amerika kıtalarına yerleşen Proto-Türklerin antropojenik doğasına derinlemesine inceleyen bu bilimsel çalışma, yazarın son otuz yıldaki araştırma çalışmasının bir meyvesidir.Eserde “Amerikan Kızılderilileri”nin kökenleri arkeolojik, antropolojik, ge..
164,43TL
Vergiler Hariç:164,43TL
CLZ404 Dünden Bugüne İnsan
%65 İndirim STOK TÜKENDİ
Elinizdeki kitap, biyokültürel bir varlik olarak insanin canlilar dünyasindaki yeri, geçmisten günümüze uzanan degisim süreci ve yeryüzünde yasayan çesitli insan topluluklari konusunda okura derli toplu bir fikir verebilmek amaciyla hazirlandi. "Günümüzde antropologlar irklarin kendisinden çok irkçi..
220,21TL 630,63TL
Vergiler Hariç:220,21TL
CLZ404 Uygarlıktan Önce Savaşlar  –Barışçıl Vahşi Miti–
STOK TÜKENDİ
Kendimizi canavarlaştırdığımızda insan olmanın acılarından ve yüklerinden kurtuluyor muyuz?İki dünya savaşının yarattığı sarsıntının ve yıkımın ortasında Batı, uygarlaşmanın bedelini tartışmaya açmıştı. Yaşananların hatırası tazeydi ve yeni şekillenen Soğuk Savaş nedeniyle topyekûn yıkım olasılığını..
470,67TL
Vergiler Hariç:470,67TL
CLZ404 Asteriks ya da Uygarlığın Işıkları
STOK TÜKENDİ
Çizgi roman olarak Asteriks 100’den fazla dil ve lehçeye çevrilmis ve bütün dünyada 310 milyondan fazla satmistir. Yankilari Fransa’nin oldukça disina tasan böyle bir diziyi “Galyalilar” üzerine bir parodi olarak görmekle yetinemeyiz. O halde, sayisiz çevirilerle yasayan Asteriks’in evrensel yani ne..
491,73TL
Vergiler Hariç:491,73TL
Gösterilen: 1 ile 13 arası, toplam: 13 (1 Sayfa)