Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Kültür Tarihi

"Gerçi muvaffak olmak, mesut (mutlu) olmak demek değildir. İnsan muvaffak olur, cemiyet içinde özlediği yerin daha üstününü bile alır da, mesut olmayabilir. Servetin, iktidar ve şöhretin son haddine varmış nice insan vardır ki, içi dâimasaâdetdünyâsının hasretiyle yanıp tutuşur. Mükellef (gösterişli..
68,37TL
Vergiler Hariç:68,37TL
Türkçülügün yurdumuzda ortaya çikmasindan önce Avrupa'da Türklükle ilgili iki hareket olustu. Bunlardan birincisi Fransizca, Turquerte denilen, Türk hayranligidir. Türkiye'de yapilan Ipekii ve yün dokumalar, halilar, kilimler, çiniler, demirci ve marangoz Isleri, ciltçilerin, tezhipçilerin yaptiklar..
78,63TL
Vergiler Hariç:78,63TL
Markalar sahip oldukları imajı hedef pazarlarına tasımak,onları ikna etmek ve kendileri için faydalı olan etkiyi yaratmak içinreklamları kullanmaktadırlar. Duygu, du¨su¨nce ve davranısdegisikligineyol açan etkili reklam tu¨rlerinden biri de sok reklamlardır.Sok reklamcılık, empati, tiksinme, korku, ..
126,63TL
Vergiler Hariç:126,63TL
Ziya Gökalp Türklesmek, Islâmlasmak, Muasirlasmak kitabinda, Tanzimat’in ilânindan itibaren Osmanli Devleti’nde tartisilan üç ayri fikir akimi üzerinde durmustur: Türkçülük, Islâmcilik ve medeniyetçilik. Gökalp, devletin ve milletin kurtulusunu bu üç fikrin uzlasmasinda aramis; Islâmcilik ve medeniy..
132,30TL
Vergiler Hariç:132,30TL
Kitapta, Hititlerin baskenti Hattusa'da bulunan ünlü Yazilikaya, saray, tapinak ve sehir kapilarinin kalintilari gözler önünde canlandirilmakta, kazilarda çikarilan kirik dökük çiviyazili tabletlerin, binlerce yil önceki insanlarin yasami hakkinda nasil yeni sayfalar açtigi ortaya konulmaktadir.Ürün..
181,44TL
Vergiler Hariç:181,44TL
CLZ404 Orhun Abideleri
%60 İndirim STOK TÜKENDİ
"Orhun Abideleri"; Türk medeniyetinin, kültürünün, tarihinin tek kelimeyle Türk Varliginin saheser vesikesi. Merhum Profesör Muharrem Ergin'in bu sahesere lâyik çalismasi ile bu kitap elinize ulasmis oluyor. Prof. Ergin'in kiymetli talebesi Prof. Dr. Osman Fikri Sertkaya kitabi elden geçirdi, ögrenc..
101,42TL 253,26TL
Vergiler Hariç:101,42TL
CLZ404 Tanrılar, Mezarlar ve Bilginler
%65 İndirim STOK TÜKENDİ
Arkeolojinin romani. Bastan basa yenilenmis basim… Günümüz teknolojisinin getirdigi yeni bilgiler ile genisletilip hazirlanan yepyeni bir eser sunuyoruz. Birçok dile çevrilmis, milyonlarca okura ulasmis bir basyapit olan Tanrilar, Mezarlar ve Bilginler, heykelleri ve kuleleriyle, piramitleri ve merd..
171,12TL 483,36TL
Vergiler Hariç:171,12TL
CLZ404 Eski İstanbul Kahvehaneleri
STOK TÜKENDİ
"Gerçekten o devirde kahve akademinin, meslek cemiyetinin, kulübün, salonun, fikir ve sanat meclisinin bütün vazifelerini küçük tahta masalarinin etrafinda elinden geldigi kadar yapiyordu. O zaman anladim ki, biz bir kahve milletiyiz. Köyde kahve, mahallede kahve, mektebin önünde, cezvesinde bütün m..
179,55TL
Vergiler Hariç:179,55TL
CLZ404 Küçük Asya’nın Tarihöncesi: Karmaşık Avcı-Toplayıcılardan Erken Kentsel Toplumlara
STOK TÜKENDİ
Bleda S. Düring, cografi olarak günümüz Türkiye’sinin büyük bir kismiyla örtüsen Küçük Asya’nin MÖ 20.000’den 2000’e kadarki döneminin arkeolojik bir analizini sunuyor. Insan topluluklarinin küçük ölçekli avci-toplayici gruplardan, tarima ve endüstriye dayali ekonomileri olan, karmasik ve hiyerarsik..
234,36TL
Vergiler Hariç:234,36TL
CLZ404 Kitaplar ve Portreler
STOK TÜKENDİ
Kitap, Nihad Sâmi Banarli’nin “Yahyâ Kemal ve Târih, Huzûr’a Dâir Düsünceler, Fikret’in Misralari, Sâir Hocalar, Büyük Kapi, Hâmid’in Intikâmi, Son Hattatlar, Üç Devrin Romani, Fâtih’in Çocukluk Defteri, Türk Edebiyati, Kitaplar Arasinda, Hâlide Edib ile Adim Adim…” isimli makalelerinden olusmaktadi..
263,67TL
Vergiler Hariç:263,67TL
CLZ404 Mağaradakiler
STOK TÜKENDİ
Aydin mi dersiniz, entelektüel mi dersiniz? Iki kavrama farkli anlamlar mi yüklersiniz? Aydinlardan entellektüellerden çok seyler mi beklersiniz, hiçbir sey beklemez misiniz? Öyle ya da böyle, kültürle derinlemesine alisveris kayginiz arsa zaman eksenine düsünce mesaisi düsünebiliyorsaniz bu kavraml..
391,98TL
Vergiler Hariç:391,98TL
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)