Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Kültür

Yetenekli olmasına karşın hayatında bir türlü başarıya ulaşamayan genç ressam Werther, bir taşra kasabasına taşınır ve orada tanıştığı güzeller güzeli Charlotte onun tüm hayatını değiştirir. Ona ilk gördüğü anda tutkuyla bağlanır, çaresizce aşık olur ama Charlotte evlenmek üzeredir. Werther bu ümits..
68,04TL
Vergiler Hariç:68,04TL
"Gerçi muvaffak olmak, mesut (mutlu) olmak demek değildir. İnsan muvaffak olur, cemiyet içinde özlediği yerin daha üstününü bile alır da, mesut olmayabilir. Servetin, iktidar ve şöhretin son haddine varmış nice insan vardır ki, içi dâimasaâdetdünyâsının hasretiyle yanıp tutuşur. Mükellef (gösterişli..
68,37TL
Vergiler Hariç:68,37TL
Ürün Adı: Babil - Medeniyete Yön Veren Uygarlıklar..
73,08TL
Vergiler Hariç:73,08TL
Türkçülügün yurdumuzda ortaya çikmasindan önce Avrupa'da Türklükle ilgili iki hareket olustu. Bunlardan birincisi Fransizca, Turquerte denilen, Türk hayranligidir. Türkiye'de yapilan Ipekii ve yün dokumalar, halilar, kilimler, çiniler, demirci ve marangoz Isleri, ciltçilerin, tezhipçilerin yaptiklar..
78,63TL
Vergiler Hariç:78,63TL
Dostoyevskinin bir anti-kahraman başyapıtı olan bu eserde, kendisiyle çelişkiler yaşayan, hayata tutunamayan ve ağır çöküntü yaşayan bir karakter ele alınır. Özellikle varoluşunun kökenlerini sorguladığı bölümlerde yazar, hayal ürünü olarak nitelendirdiği bu anti-kahramanla hem kendini hem de zamanı..
80,64TL
Vergiler Hariç:80,64TL
Bir memleketin milli dili o memleketin bilfiil yaşayan, yani konuşulan ve yazılan, gönüllere ve zekâya hitap eden dildir. Ve dilin milliyeti, kelime unsurlarında olmaktan çok, büyümesinde ve üslubunda, umumi ahenk ve edasındadır. Nitekim mimari bir eserin milliliği, mesela Süleymaniye camimizin Türk..
86,64TL
Vergiler Hariç:86,64TL
Birçok kültürde binlerce yıl boyunca hastalıkları kötü ruhların, cinlerin çarpması ya da kötü havaların bir sonucu olduğu sanıldı. Ve insanlar yüzyıllarca hastalıkların ruhlardan, cinlerden geldiğineinanmayı sürdürdüler. Tıp tarihinin en büyük kişiliklerinden biri olan Pasteur hastalıklara bakteri d..
116,70TL
Vergiler Hariç:116,70TL
Sırp asıllı Amerikalı mucit ve bilim insanı Nikola Tesla, elektriğe ve elektromanyetizmaya doğuştan gelen yatkınlığıyla yaşadığı dönemde hem bilime, hem de evlerdeki günlük hayata damga vurmuş bir isim. Tesla'nın icat ettiği birçok buluş ve geliştirdiği birçok prensip günümüzde halen kullanılmakta. ..
116,70TL
Vergiler Hariç:116,70TL
Ulus devletin hem kanun koyuculuk, hem ekonomik süreçler hem de kültürel inşaat sahasında yaşadığı sarsıntı ulus kimliğini de etkilemektedir. Küreselliğin ve yerelliğin aynı anda yaşandığı, toplumun giderek cemaatçi kimliklere sarıldığı ulus devlet krizinde ulus kimliğin de cemaatçi bir yapıya dönüş..
130,41TL
Vergiler Hariç:130,41TL
Ziya Gökalp Türklesmek, Islâmlasmak, Muasirlasmak kitabinda, Tanzimat’in ilânindan itibaren Osmanli Devleti’nde tartisilan üç ayri fikir akimi üzerinde durmustur: Türkçülük, Islâmcilik ve medeniyetçilik. Gökalp, devletin ve milletin kurtulusunu bu üç fikrin uzlasmasinda aramis; Islâmcilik ve medeniy..
132,30TL
Vergiler Hariç:132,30TL
“Lévi-Strauss’un ismini ilk kez duyan biri onun temelde ne anlattığını çabuk ve kolay bir şekilde izah etmemi istese, Mit ve Anlam’ı seçip yüksek sesle okurdum.” —Profesör Wendy DonigerGenel okura seslenen bu kitapta, yirminci yüzyılın önde gelen düşünürlerinden Claude Lévi-Strauss, insan varoluşuna..
158,28TL
Vergiler Hariç:158,28TL
Ziya Gökalp ilk kez 1923 yılında yayımlanan kitabında, Türklerin töreyi ne şekilde tanımladığını, töre anlayışlarının nasıl şekillendiğini, töreyle ilgili bilgilerin hangi kaynaklarda ne ölçüde yer aldığını, kısacası Türk töresinin ne demek olduğunu araştırmaktadır. Eserin Başlangıç kısmında Töre Ne..
170,10TL
Vergiler Hariç:170,10TL
Tarih boyunca birçok uygarlık du¨nya u¨zerinden silinip gitti.Savaşlar, hastalıklar, iklim değişiklikleri, yanardağ patlamalarıve istilalar gibi olaylar bu medeniyetlerin kaybolmasına sebep oldu.Bu medeniyetlerin dışında yeryu¨zu¨nde yaşayan pek çok kadim halk vardıve bunların birçoğunun ku¨ltu¨rler..
170,58TL
Vergiler Hariç:170,58TL
Türk Mitolojisi Türklerin Islam öncesi ve Türkiye disindaki ülkelerde Türkçe konusan halklarin mitolojileri hakkinda açiklayici bilgiler içermektedir. Bin yil önce tek tanrili bir din olan Islam’a katilan ve bu nedenle de pagan dönemindeki gelenekleriyle resmi olarak bagini koparan bir halkin mitolo..
176,40TL
Vergiler Hariç:176,40TL
Kitapta, Hititlerin baskenti Hattusa'da bulunan ünlü Yazilikaya, saray, tapinak ve sehir kapilarinin kalintilari gözler önünde canlandirilmakta, kazilarda çikarilan kirik dökük çiviyazili tabletlerin, binlerce yil önceki insanlarin yasami hakkinda nasil yeni sayfalar açtigi ortaya konulmaktadir.Ürün..
181,44TL
Vergiler Hariç:181,44TL
Klasik edebiyatın şaheserleri arasında yer alan Hüsn ü Aşk, sürükleyici üslûbu ve içeriği kadar; şairin tasavvûfî düşüncelerinin yansıtıldığı bir eser olarak da dikkat çekmektedir. Eserde insanın mutlak varlığa ulaşıp O’nda sonsuza erme gayesi, Aşk’ın Hüsn’e ulaşma serüveniyle dile getirilmektedir...
204,75TL
Vergiler Hariç:204,75TL
Gül, zaman zaman lâle ve karanfil gibi zorlu rakiplerle mücadele etmek zorunda kalmissa da, saltanatini her zaman korumus, bütün çiçekleri, hatta tabiati özetleyen bir çiçektir. Aslinda her çiçek "gül"dür ve gül, tabiattaki görüntü çoklugunun arkasinda var olan gizli birlige isaret eder. Güller Kita..
209,49TL
Vergiler Hariç:209,49TL
Erden Eruç, yalnızca kas gücünü kullanarak, 5 yıl 11 gün sonra tek başına devriâlemi başarmıştır. Tarihte kendi gücüyle bunu başarmış ilk ve tek kişidir. En hızlı “kas gücüyle devriâlem rekoru”nun sahibidir ve üç ayrı okyanusu küreklemiş ilk kişidir. Büyük Okyanus’ta teknesinde geçirdiği 312 gün ile..
224,91TL
Vergiler Hariç:224,91TL
Türk düsünce, kültür ve siyaset tarihinin önemli simalarindan olan Ziya Gökalp, Türkçülügün Esaslari adli eseriyle “Türk milletindenim” demenin ne demek oldugunu, Türk milletinin kim oldugunu, nereden geldigini ve nereye gitmesi gerektigini ögreten bir ilk ögretmendir. Bu çabalariyla Türk milliyetçi..
226,80TL
Vergiler Hariç:226,80TL
Hiçbir bitkisel ya da hayvansal ürün tek başına insan vücudu için mucize yaratıcı bir etkiye sahip değildir. Her besinin kendine göre az ya da çok yararları bulunur. Kansere karşı koruyucu özelliği olduğu, kolesterolümüzü düşürdüğü, kan şekerimizi düzenlediği, kalp ve damar hastalıklarına yakalanmam..
246,96TL
Vergiler Hariç:246,96TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 34 (2 Sayfa)