Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Genel

Güç, antidepresan ve kaygı giderici bir ilaçtır. Çünkü güç, liderlerin beyinlerinde testosteronu artırır; testosteron beyindeki kimyasal haberci dopamini artırarak iyimserliğe, stratejik düşünmeye ve ‘önseziye’ yol açar. Ancak denetlenmemişse veya süresi çok uzunsa, neredeyse kaçınılmaz olarak beyin..
40,95TL
Vergiler Hariç:40,95TL
Einstein’ın 72. Yaş gününde fotoğrafçılara dil çıkararak verdiği poz işte tam da bunu yansıtıyor. Bu resmin vermiş olduğu mesaja göre Einstein problemlerini çözerken çocuk gibi düşünür, yetişkin gibi karar verirdi. Bir çocuk gibi tüm algılarını evrene açar, hayaller kurar, düşlerden gerçekler tasarl..
69,30TL
Vergiler Hariç:69,30TL
Kitaplarının naziler tarafından yakılması üzerine Londra’ya gitmek için Viyana’yı terk eden Moravya doğumlu nörolog Freud, kişiliğin beş farklı dönemden geçerek gliştiğini öne süren Psikanalitik Kuram’ın kurucusudur…Ürün Adı: Kitle Psikolojisi ve Ego Analizi..
73,86TL
Vergiler Hariç:73,86TL
“Sevdiği insandan ilim, amel veya onun vasıtasıyla onun ötesinde bulunan bir hedefe varmayı elde etmek için değil sadece Allah için sevmektir. Sevginin bu derecesi, derecelerin en yüce, en ince ve en sırlı derecesidir. Bu tür sevgi de mümkündür. Çünkü sevginin çok olmasının alameti şudur: Sevgi, sev..
113,40TL
Vergiler Hariç:113,40TL
Testosteron, bir memeli türünün erkeklerinde üremenin temel bileşenlerinden biridir. Erkek bedeni ve beyni testosteronun eseridir. Yalnızca cinsellikle değil, saldırganlıkla, rekabetçilikle, risk almayla, kısacası hayatta kalıp ürememizi sağlamış olan tüm unsurlarla ilişkilidir.Beynin geçmişte bize ..
146,49TL
Vergiler Hariç:146,49TL
Horney temelde ana hatlarıyla Freud’un kuramına bağlı kalmakla birlikte, kadın psikolojisi konusunda Freud’dan farklı düşünmüştür. Kadında birçok psikiyatrik rahatsızlığın kaynağının Freudyen kuramı üretmiş olan erkek egemen kültürde olduğunu ileri sürmüştür. Bu bağlamda, psikanalizde toplumsal boyu..
149,82TL
Vergiler Hariç:149,82TL
“KİŞİ, HIRS VE SUNİ AMAÇLARLA DEĞİL, ANCAK GERÇEK DOĞASIYLA KENDİNİ AŞAR.”Geştalt Terapi ekolünün kurucularından Perls, insan insana ilişkiye vurgu yaparak, nedenleri takıntı haline getirmek yerine, şimdi ve burada ne olduğuna, bunun da nasıl olduğuna odaklanan bir terapi yaklaşımını vurguladı. Çünk..
152,34TL
Vergiler Hariç:152,34TL
“YALNIZ KALDIĞINIZ İÇİN ZEHİRLİ BİR İNSANLA İLİŞKİYE GİRMEK, SUSADIĞINIZ İÇİN ZEHİR İÇMEYE BENZER...”Zor bir çağda, zor insanlarla iletişim kurmak pek de kolay değil. Kimi zor kişiliklere uzak durmak kolay olabilir; ancak kimileri çok yakınımızdadır, belki anne babamız, belki de eşimizdir... Onlarda..
152,34TL
Vergiler Hariç:152,34TL
Başlanıp bitirilmesi gereken işleri inatla erteleme, savsaklama ve oturup çalışmak yerine ıvır zıvır şeylerle oyalanma alışkanlığıyla mücadele kılavuzu.Oturup çalışmaya başlamadan önce kapsamlı bir temizliğe veya bilgisayardaki klasörleri düzenlemeye girişmek, bundan sıkılınca internete dalıp saatle..
170,10TL
Vergiler Hariç:170,10TL
Sigmund Freud’un 1909 yılında yayımladığı Çocukta Fobinin Analizi: Küçük Hans Vakası, çocuklukta nedensiz bir şekilde ortaya çıktığı düşünülen fobilere ışık tutar. Günlük yaşamda önemsiz görünen detayların bir çocuğun zihninde yarattığı korku dolu yansımalar, fobileri analiz edilen Hans’ın sayesinde..
173,58TL
Vergiler Hariç:173,58TL
Sigmund Freud’un 1920 tarihli “Haz İlkesinin Ötesinde” makalesi ile teorik bakış açısı önemli ölçüde değişmiştir. Freud daha önce insan davranışlarının çoğunu cinsel içgüdüye (Eros veya libido) bağlamıştı. Bu denemede, insan davranışının bir başka güdüleyicisi olarak ölüm dürtüsünü (thanatos) dâhil ..
173,58TL
Vergiler Hariç:173,58TL
“Bir bireyin yaşam örüntüsü, birey beş yaşına gelene kadar belirlenip sabitlenir.”Bu tez, 20. yüzyılın başlarında yaşayan ve birey davranışlarının toplumsal bağlamda ele alınması gerektiğini savunan, Avusturyalı psikiyatrist Alfred Adler’e ait. Adler, Bireysel Psikoloji adını verdiği, döneminin çığı..
180,87TL
Vergiler Hariç:180,87TL
“MUTLULUK, ULAŞILACAK BİR YER DEĞİL, BİR YOLDUR. YOLCULUĞUNUZ GÜZELSE MUTLUSUNUZ DEMEKTİR.”İnsan, kendi tasarımından başka bir şey değildir; kendi yaptıkları, kendisinin gerçekleştirdikleri ölçüde vardır; yaptıklarından ve edimlerinin toplamından oluşur... Dolayısıyla ne zaman istersek, yaşamımızın ..
191,40TL
Vergiler Hariç:191,40TL
1918 yılında yayımlanan Bir Çocukluk Nevrozu Hikâyesi: Kurt Adam Vakası, Sigmund Freud tarafından yazılmış ilginç bir vakayı ayrıntılarıyla okuyucularına sunar. Kurt Adam, 1910'da Freud'un muayenehanesine ilk geldiğinde yirmi üç yaşında, varlıklı bir Rus aristokratıdır. Freud'a, kurtların baskın gör..
191,85TL
Vergiler Hariç:191,85TL
Ürün Adı: Kahramanın Doğuş Miti - Mitolojinin Psikolojik Yorumu..
194,52TL
Vergiler Hariç:194,52TL
Ebeveynlerin, çocuk yetiştirirken karşılaştıkları sorunlara nasıl çözüm üreteceklerine ve çocuklarının zihnen ve bedenen sağlıklı gelişimi için neler yapmaları gerektiğine ilişkin tavsiyeler veren birçok kuramsal kitap vardır. Ancak ebeveynlerin pek çoğu, kuramsal olarak açıklanan bu önerilerin büyü..
195,30TL
Vergiler Hariç:195,30TL
AİLE DİZİMİ GÖRÜNENE BAKIP GÖRÜNMEYENİ ANLAMA SANATIDIR.? Para kazanmakta zorlanıyor ya da borçlarınızdan bir türlü kurtulamıyor musunuz?? İlişkilerinizde sürekli hüsrana mı uğruyorsunuz?? Yaşadığınız toplumdan ya da ailenizden dışlandınız mı?? Hiçbir sağlık sorununuz olmamasına rağmen çocuk sahibi ..
195,30TL
Vergiler Hariç:195,30TL
Her çocuk özeldir ve yetenekleri doğrultusunda kendini gerçekleştirmek, yaşama kaynaklık etmek ve varoluşa bir ışık tutmak için bu yaşamdadır. Çocuğun, bu kendini gerçekleştirme yolculuğunda “kendi olmayı” başarabilmesi ve yaşamda bir “birey” olabilmesi oldukça önem arz eder. Çocuk, tüm bu hususlard..
195,30TL
Vergiler Hariç:195,30TL
Elinizdeki kılavuzun klinisyenler, psikiyatristler, psikologlar, uzmanlar ve araştırmacıların, kanser hastalarıyla terapi ortamında kullanabilecekleri ve farklı kültürlerde ve dillerde her adımda yararlanabilecekleri bir rehber olacağına inanıyoruz.Anlam Odaklı Psikoterapinin tasarlanması, geliştiri..
198,45TL
Vergiler Hariç:198,45TL
Psikoterapide Güncel Klinik Yaklaşımları Dizisi“Bu kitapları okumak, yaptığınız işte daha iyi olmanızı sağlayacaktır. Klinik örneklerle, somut öneriler kombine edilerek yalnızca ne yapılacağının değil, nedeninin de anlaşılmasına olanak verilmektedir. Bu dizi, psikoterapötik ve psikiyatrik teknikler ..
204,75TL
Vergiler Hariç:204,75TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 277 (14 Sayfa)