Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Felsefe

Dünya Bir Inkilap Bekliyor Yolumuz Halimiz Çaremiz Ruh Muvazenesi Her Cephesiyle Komünizm “Evet, Islâm, 16. Asir sonlarina dogru temsil kadrosunda zaafa ugramistir. Ama daha sözünü söylemis degil. Son sözünü temsil kadrosunda ve yeni telakkiler önünde henüz söylememistir. Bu son sözü söyletec..
99,60TL
Vergiler Hariç:99,60TL
Hesaplasma Tarihte Yobaz ve Yobazlik Türkiye ve Komünizm Necip Fazil, mücâdele tarihinin bilançosunu kalabaliklar önünde “Hesaplasma“ konferansiyle çikarirken, “Tarihte Yobaz ve Yobazlik“ isimli konferansinda, en ulvî hakikatleri kendi basit anlayisi içinde hapseden, donduran ve “ahmakça inanis..
103,50TL
Vergiler Hariç:103,50TL
Eser, büyük Islam alimi Imam Gazali'ye ait Ihya'dan bir bölümün tercümesidir. Içinde her insanin cennete veya cehenneme gitmesinde en önemli sebep olan dilin afet ve hastaliklari islenmektedir.Eserde, dilin yirmi çesit hastaligindan ve dille düsülen tehlikelerden bahsedilmekte, tespitten sonra tedav..
164,04TL
Vergiler Hariç:164,04TL
Tünelden çiktik! Geçidi üçbuçuk yil süren tünel... Zindanda geçirdigimiz 1 sene 3 ay zarfinda, Beni Israil’in Babil esaretinde çekmedigi çileleri, Israili bir gayzin güdümüyle doldurmaya mahkum edilmek istendik. Tirnak yerine uçlarinda donmus kan pihtilari billurlasan ellerimizle çöküntüyü kaldirdik..
169,92TL
Vergiler Hariç:169,92TL
Ürün Adı: İslam Felsefesi Tarihine Giriş..
207,90TL
Vergiler Hariç:207,90TL
Allah'in yalniz insana bahsettigi büyüklük, insanliktan ya aliniyor veya ona veriliyor. Çok kere beserin en büyük bildikleri, ondan büyüklük çalanlardir. Bunlar, madde aleminin avcilaridir; ihtiraslarinin dizginlerini birakmis, hareket aleminde her vasita ile iktidar ve saadet pesindedirler. Zavalli..
220,50TL
Vergiler Hariç:220,50TL
W. Chittick, burada çevirilerini sundugumuz makalelerinde Islam'i (ve tasavvufu) içeriden gözlemleyen ve onu oldugu gibi anlatmaya çalisan bir Batili kimligiyle karsimiza çikmaktadir.Açikça görülecegi üzere, Chittick, ele aldigi ve tartistigi konulari felsefi, teolojik ve tasavvufi baglamlarina otur..
384,30TL
Vergiler Hariç:384,30TL
"Tanrı" kavramı bütün dinlerin en merkezi kavramını teşkil etmektedir. Birkaç istisnası dışında genel olarak bütün dinlerde bir Tanrı anlayışı vardır. Bu Tanrı anlayışları dinin metinleri, kutsal kitapları tarafından tanımlanan ve içeriklendirilen teolojiler çerçevesinde ortaya konulur ve hatta form..
491,40TL
Vergiler Hariç:491,40TL
Klasik İslâm düşüncesinin aslî mevzuları nelerdir? islâmî düşüncenin oluşumunu sağlayan öncü isimlerin ve ekollerin bu düşünce geleneği içindeki yeri nedir? islâm düşüncesindeki temel kavramların ve problemlerin tevili nasıl yapılmıştır? Selef? düşünce, Sünnî düşünce, Şiî düşünce,Kelamî düşünce, Fel..
528,42TL
Vergiler Hariç:528,42TL
Mukaddime; ünlü Islâm devlet adami, âlim, tarihçisi Ibn Haldun’un 1377’de kapsamli bir dünya tarihine giris olarak yazdigi abidevî eseridir. Kitap, tarih ve sosyoloji felsefesinin genel meselelerine ansiklopedik ayrintilariyla girmekle birlikte, kendi içinde bir bütün olusturmasi özelligiyle simdiye..
859,95TL
Vergiler Hariç:859,95TL
Islâm bilimlerinin bütün dallarindan, tabiî ve sosyal bilimlere kadar, çagina ulasan her konuda önemli tahlillerde bulunmus, “Tarih Felsefesi”nin ve “Iktisat Bilimi”nin kurucusu olarak kabul edilmis. Ayrica insanlik tarihinin ilk sosyologu özelligini kazanmistir.Sosyoloji ilminin birçok temel prensi..
866,25TL
Vergiler Hariç:866,25TL
CLZ404 Din-Felsefe Tartışması
%53 İndirim STOK TÜKENDİ
Din-Felsefe Tartismasi, en önemli Islam filozofu sayilan ve Bati skolastik düsüncesini etkiledigi söylenen Ibn Rüsd’ün kisa bir yapiti. Ortaçag’da insanlarin dinsel inanç denizi içinde yüzdügü karanlik zamanlarda, birkaç Islam alimi gibi Ibn Rüsd de Aristoteles’in Metafizik’i ile tartisiyor ve bu s..
34,36TL 73,08TL
Vergiler Hariç:34,36TL
CLZ404 Tabatabai'de Varlık Felsefesi
%58 İndirim STOK TÜKENDİ
Batılı veya batı dilleriyle yapılan araştırmaların dayanağı, İran’da klasik felsefe eğitimini yüzyıllar boyu sürdürmüş geleneksel âlimler ve eserleri olmuştur. Bu âlimlerin 20. asırdaki en büyük temsilcisi ise Muhammed Hüseyin Tabâtabâî’dir. Telif ettiği felsefe eserleri ve klasik felsefe alanında y..
47,80TL 113,40TL
Vergiler Hariç:47,80TL
CLZ404 Aldananlar cep boy
STOK TÜKENDİ
Bilinmelidir ki, yaratilmis olan varliklar canli ve cansiz olmak üzere iki kisimdir. Canlilar da, mükellef olan ve olmayan olmak üzere iki kisma ayrilir. Mükellef, Allah Teala'nin muhatap kilarak kendisine kullugu emredip, karsiliginda sevap vaadettigi; günahlari yasaklayarak cezadan sakindirdigi ki..
58,59TL
Vergiler Hariç:58,59TL
CLZ404 Yönelimler Farabi, İbn Arabi ve Üstad Nur Ali İlahi Üzerine Yeni Perspektifler
%61 İndirim STOK TÜKENDİ
James Winston Morris, Ibn Arabi ve Islam maneviyati konusunda uluslararasi üne sahip bir akademisyen. Bu eserde bize Farabi’den Ibn Arabi ve Üstad Ilahi’ye uzanarak Islam toplumunun yetistirdigi üç bilge etrafinda insani ve insanin kaygilarini sorguluyor. Farabi’nin toplum projesinde insanin islahin..
64,44TL 163,32TL
Vergiler Hariç:64,44TL
CLZ404 Din ve Laiklik
%61 İndirim STOK TÜKENDİ
Din ve Laiklik; alaninda yazilan ilk ve en degerli eserdir. Bu eserde; hukuk otoritesi yaninda inançli bir insan olan merhum Ord.Prof.Dr.Ali Fuad BASGIL;laiklik hakkindaki düsünce ve görüslerini, hayati boyunca elde ettigi deneyimlerinin isiginda, son derece önemli olan önerilerini ve degerlendirmel..
67,75TL 173,25TL
Vergiler Hariç:67,75TL
CLZ404 Başmakalelerim-3
%61 İndirim STOK TÜKENDİ
Yolumu, 1961 sonunda, hapisten çikarken kalbime yazmistim: Çocuklarin tas attigi sapanlari gibi bir sekil... Biri, kuyunun dibini, öbürü kulenin tepesini gösteren iki uç... Bütün sehir yikilsa sesinin gelmeyecegi kuyu; ferdiyetine tam kapanis ve dudaklarini tam kapayis... Tepesinden gök gürültülerin..
67,94TL 173,82TL
Vergiler Hariç:67,94TL
CLZ404 Analitik İslam Felsefesi
%63 İndirim STOK TÜKENDİ
Analitik İslam Felsefesi adlı bu eser Anthony Robert Booth tarafından orijinal ismiyle Analytic Islamic Philosophy olarak 2017’de yayınlanmıştır. Genel hatlarıyla, Analitik İslam Felsefesi adlı bu kitapta İslam Felsefesinin temel klasik söylemlerinden hareketle Kanıtsalcılık bağlamında yeniden bir d..
113,74TL 311,22TL
Vergiler Hariç:113,74TL
CLZ404 Sühreverdi ve İşrak Felsefesi
%64 İndirim STOK TÜKENDİ
Islam felsefesi gelenegi, messâîlik, felsefî tasavvuf ve isrâkîlik olmak üzere üç temel sacayagi üzerinde durmaktadir. Bu temel düsünce alanlarindan biri olan isrâkîlik, Sihâbuddîn es-Sühreverdî(öl. 587/1191) tarafindan sistemlestirildigi kabul edilen, özgün ve köklü bir düsünme biçimini temsil eder..
116,58TL 319,74TL
Vergiler Hariç:116,58TL
CLZ404 İslam Düşüncesinde İlimlerin Tasnifi
%64 İndirim STOK TÜKENDİ
Ilimlerin tasnifi, âlemdeki varlik hiyerarsisi baglaminda bilgi, ahlâk, mutluluk teorileriyle ilgili bir konudur. Islâm düsüncesinde kapsamli bir ilim tasnifi Ihsâ‘u’l-ulûm adli eseriyle ilk önce Fârâbî’de görülür. Akil gücü esas alinarak insa edilen varliga dair bilgi anlayisinda ulasilmak istenen ..
118,89TL 326,67TL
Vergiler Hariç:118,89TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 28 (2 Sayfa)