Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Tarih

“Mucize istersen eğer İslâm’dan önce Ömer İslâm’dan sonra Ömer!” övgüsünün sahibi olan Hz. Ömer(ra) yalnız dostlarını kendisine hayran bırakmakla kalmamış düşmanlarını bile hayran bırakmıştır. Kendisi hilafeti zamanında İslâm’ı üç kıtaya birden taşımış, sosyal ve kültürel hayattaki ilklerin ve yenil..
153,57TL
Vergiler Hariç:153,57TL
Efendimiz’in(sav) vefatından sonra Ebû Hâle(ra) Hz. Ali(ra) için şöyle söylemiştir: “Yoksa siz hissetmiyor musunuz? Bakın Ali’den, Resûlullah’ın(sav) kokusu geliyor!” Allah Resûlü(sav) ne zaman “Allah’a giden yolda bana kim yardımcı olacak?” dese, Hz. Ali(ra) elini kaldırmış ve “Ben varım ya Resûlul..
153,57TL
Vergiler Hariç:153,57TL
Hz. Peygamber, bir taraftan kendisine gönderilen vahyi insanlara aktarirken, diger taraftan hem dini emirleri yerine getiriyor; hem de müminlerin, vahyedilenleri bireysel ve toplumsal hayatlarinda yasamasi için çaba harciyordu. Onun çabalari, ömrünün önemli yillarini sikintilar içinde geçirmesine ne..
156,24TL
Vergiler Hariç:156,24TL
Ürün Adı: İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence..
195,30TL
Vergiler Hariç:195,30TL
CLZ404 İslam Tarihini Anlama Kılavuzu (Ciltli)
%65 İndirim
İslam Tarihini Anlama KılavuzuBu eser, İslam tarihini bir döneme hapseden standart bir tarih çalışması değildir. Standart İslam tarihi kitapları Hz. Muhammed’in (sas.) doğumundan Abbasilerin sonuna kadarki zaman dilimini ele alır. Bu tarz bir tarihçilik, okuyucuda İslam’ın tarihte kaldığı, tarihin ..
204,65TL 583,95TL
Vergiler Hariç:204,65TL
Yarattığı canlıların bütün ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayan, insan olsun, hayvan olsun, hepsini bir nazlı çocuk gibi besleyen Allah, böylelikle kullarını ne kadar sevdiğini açıkça gösterdi. Ve onların en şereflisi olan bizleri, yine merhameti ile ebedi cennetlere davet etti.Fakat en düz yolda bile ..
226,80TL
Vergiler Hariç:226,80TL
KAREN ARMSTRONG’UN İSLAM TARİHİYENİ ÇEVİRİSİYLE VE CİLTLİ ÖZEL BASIMIYLA Dünyada en çok okunan dinler tarihi araştırmacılarından biri olan Karen Armstrong bu kitabında 1500 yıllık İslam tarihini üç kıtaya yayılan coğrafi kapsamıyla ve kültürel zenginliğiyle ele alıyor. Sistemli bir yaklaşımla, özlü ..
285,15TL
Vergiler Hariç:285,15TL
Hz. Muhammed'in Hayatı çağdaş bir "siret"tir. Çağdaş müslüman yazarın taşıması gereken sorumluluk bilinciyle kaleme alınan bu değerli eser, köklü bir araştırmanın ürünü olması yanı sıra, yazarının bir "edib" oluşuyla kazandığı ayırıcı bir niteliğe sahiptir. Esere hakim olan üslup bir taraftan konusu..
345,87TL
Vergiler Hariç:345,87TL
“Sorunlu birçok Müslüman için bu kitap çok uzun süre gömülü kalmış bir bilginin açılması gibi.” The IndependentUluslararası üne sahip olan, pek çok övgüye değer görülen akademisyen ve yazar Reza Aslan, Allah’tan Başka İlah Yoktur’da, İslam’ın kökenini ve evrimini açıklıyor, İslam öncesi Arap coğrafy..
401,94TL
Vergiler Hariç:401,94TL
Bu çalismanin hedef kitlesi her seyden önce genelde ilimle ve Islâmî ilimlerle, özelde de tarih ve Islâm tarihiyle ilgilenen ve "okuyan" kisilerdir. Ayrica Islâm tarihi disindaki dinî ve sosyal bilimlerle mesgul olan okurlarin siyasî tarihi bilmeden dogru degerlendirmeler yapmalari zordur. Zira icti..
415,80TL
Vergiler Hariç:415,80TL
Bir insanın Allah’a güvendiğinin alâmeti, fedakarlığı ölçüsündedir. Cennetle müjdelenen on sahâbe Allah’a olan güvenlerini canlarını, mallarını, sevdiklerini feda ederek göstermişler ve bunun neticesinde de bu bahtiyarlığa erişmişlerdir. Zira Allah’a güvenene Allah kâfidir.Kitapları ve videolarıyla ..
1.300,17TL
Vergiler Hariç:1.300,17TL
CLZ404 İslâm Tarihi (8 cilt, Kutulu Set)
STOK TÜKENDİ
“Hayatımızın en mesut, en mutlu devri; her türlü güçlük ve ağırlığına rağmen, bu kitabı yazmakla geçirdiğimiz devir olmuştur. Çünkü başından sonuna kadar bütün bir devri, olanca çileleri ve mutlulukları ile Sevgili Peygamberimiz Aleyhisselam’ın ve ashabının yanında yaşamış gibi idik. Kitabımızı okuy..
6,00TL
Vergiler Hariç:6,00TL
CLZ404 Din ve Laiklik
%59 İndirim STOK TÜKENDİ
Ah şu bizim dışlama merakımız, ah!İnsanların tornadan çıkma olmasını bekliyoruz. Herkesi kendimize benzetmeye çalışıyoruz. Benzemeyenleri de hemen dışlıyoruz. Sebep: Çarşaf ya da pardösü giymiş olması. Başını örtmesi. Farklı siyasi partiyi desteklemesi. Ya da değişik bir dini cemaate mensup bulunmas..
55,68TL 137,04TL
Vergiler Hariç:55,68TL
CLZ404 Güncel Yanılgı Karşısında Müslümanca Duruş
%60 İndirim STOK TÜKENDİ
Müslümanlar büyük bir dağınıklık içindedir. Geçen yüzyılın başından beri süren bölünmeler giderek artıyor. İnsanların kimi duyguları istismar ediliyor, asıl hedeften, varoluş bilincinden uzaklaştırılıyor. Bölünmeler giderek arttırılıyor. Buna neden olan da Müslümanların kendileridir.Ürün Adı: Güncel..
57,25TL 141,75TL
Vergiler Hariç:57,25TL
CLZ404 Kerbela  Kanayan Bir Yara Gönül Sızlatan Bir Facia
%60 İndirim STOK TÜKENDİ
Esasinda cografî bir yer adi olan Kerbelâ, tüm Islâm tarihi âlimlerinin ve arastirmacilarinin ortak degerlendirmesiyle Benî Ümeyye ve yandaslarinin basiretsizlikleri, ferasetsizlikleri ve duyarsizliklari sonucunda ortaya çikmis bir facia ile yan yana anilmistir. Faciaya maruz kalan ise, Hz. Hüseyin’..
60,40TL 151,20TL
Vergiler Hariç:60,40TL
CLZ404 İslam Tarihine Giriş - Bütün Eserleri 4
%60 İndirim STOK TÜKENDİ
Islam Tarihi ilk yaratilisla yani kainatin bütünüyle yaraticisina halen oldugu gibi teslimiyetiyle baslar. Su halde Islam, devamlilik ve sümul dinidir. Yaratilisin baslangicindan, Adem'den a.s. kiyamet kopana kadar uzanip devam eder ve bütün alemi kapsamina alir. Mesela Nuh a.s. sadece peygamber ola..
62,08TL 156,24TL
Vergiler Hariç:62,08TL
CLZ404 Kanije Destanı
STOK TÜKENDİ
Türk tarihinin, temeli adalete dayanan nice zaferlerle dolu olduğu herkesin malumudur. Kanije zaferi bunlardan sadece bir tanesidir.Bu zafer, büyük Türk kumandanı Tiryaki Hasan Paşa'nın üstün zeka ve dirayetli sevk ve idaresiyle tarih sayfalarına altın harflerle yazılmıştır.1530 yılında doğan Tiryak..
63,33TL
Vergiler Hariç:63,33TL
CLZ404 İslam Öncesi Mekke Dönemi ve Hz. Muhammed
%61 İndirim STOK TÜKENDİ
Ürün Adı: İslam Öncesi Mekke Dönemi ve Hz. MuhammedÜrün Kodu: 9789754730319Yazar: İhsan Süreyya SırmaBasım Yılı: 1996Kapak Türü: Karton KapakSayfa Sayısı: 96Kağıt Cinsi: 3. HamurÇevirmen:..
65,34TL 166,02TL
Vergiler Hariç:65,34TL
CLZ404 Cahiliyye'yi Farklı Okumak
%61 İndirim STOK TÜKENDİ
Islam dinini tanitma amacindaki kitaplarin çogundaki anlatim tarzi genelde su sekildedir: "Hz. Peygamber'in getirdigi sistem, yepyeni bir dindir. Eskilerin hepsini ortadan kaldirip, yeni hükümler vaz eden bir inkilaptir. Hz. Peygamber Cahiliyye'yi tamamen yok edip yepyeni bir devrim yapmistir." Esas..
73,00TL 189,00TL
Vergiler Hariç:73,00TL
CLZ404 Erken Dönem İslam Tarihinde Asabiyet
%61 İndirim STOK TÜKENDİ
Bu kitapta, önce asabiyetin kavramsal çerçevesi sunulmus, daha sonra bu çerçeve dogrultusunda Islâm tarihi hadiseleri, câhiliye döneminden baslanip Emevîler’in sonuna kadar gözden geçirilerek, asabiyetin gelisen hadiselerdeki rolünün tespitine çalisilmistir. Baska bir ifadeyle, Asabiyet kavrami tari..
73,00TL 189,00TL
Vergiler Hariç:73,00TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 55 (3 Sayfa)