Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Felsefe Metinleri

Plutarkhos (46-119?): Eserleri 16. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar Avrupa’da tarih ve deneme yazımını büyük ölçüde etkileyen çok verimli bir yazardır. Plutarkhos’un Lamprias adlı kataloga göre 227 eseri vardı. Ahlak, din, doğa, politika ve sanat üzerine yazdıklarından günümüze ulaşanlar Ethika adıyla an..
42,96TL
Vergiler Hariç:42,96TL
Sabahattin Eyüboglu (1909-1973): Hasan Âli Yücel’in kurdugu Tercüme Bürosu’nun baskan yardimcisi ve Cumhuriyet döneminin en önemli kültür insanlarindan biriydi. Tek basina ya da "imece" birlikteligiyle yaptigi çeviriler, Hayyam’dan Montaigne’e, Platon’dan Shakespeare’e hep, dünya kültürünün doruk ad..
46,86TL
Vergiler Hariç:46,86TL
Ürün Adı: Tarihin Yaşam İçin Yararı ve Sakıncası Zamana Aykırı Bakışlar 2 -Hasan Ali Yücel Klasikleri..
46,86TL
Vergiler Hariç:46,86TL
iste Utopia'nin kurumlarini diger halklannkilerle karsilastirinca dogrusu bir yandaki bilgelik ve insanlik beni kendine hayran birakirken, diger yandaki akilsizlik ve barbarlik beni üzüntüye düsürüyor. Utopialilann bilgelikle ve sanki ilahi bir ilhamla kurmus olduklari devlet düzeni az sayida kanunl..
69,54TL
Vergiler Hariç:69,54TL
Friedrich Wilhelm Nietzsche (1844-1900): Geleneksel din, ahlak ve felsefe anlayislarini kendine özgü yogun ve çarpici bir dille elestiren en etkili çagdas felsefecilerdendir. Bonn Üniversitesi’nde teoloji okumaya baslayan Nietzsche daha sonra filolojiye yöneldi. Leipzig Üniversitesi’nde ögrenimini s..
78,12TL
Vergiler Hariç:78,12TL
Platon (MÖ yaklasik 428-MÖ yaklasik 348): Bugünkü üniversitenin atasi sayilan Akademia’nin kurucusu ve hocasi Sokrates’i konusturdugu diyaloglarla felsefeyi yaziya en iyi aktarmis ustalardan biridir. Bu kitapta birbirini tamamlayan dört diyalog yer almaktadir. Ilk diyalog olan Euthyphron’da yargilan..
78,12TL
Vergiler Hariç:78,12TL
Ümit en son kötülüktür, çünkü iskenceyi uzatir.Insan ruhu yaptigi seçimleri belirler. Özdeyisler halinde ve kaniyla yazan kimse okumayi degil, ezberlemeyi ister.Bilgi ermisleri olmak elinizden gelmiyorsa, hiç degilse bilgi savasçilari olun.Ve ceza, saldirgan için yani zamanda bir hak ve seref olmazs..
86,64TL
Vergiler Hariç:86,64TL
Ürün Adı: İyinin ve Kötünün Ötesinde -Hasan Ali Yücel Klasikleri..
97,65TL
Vergiler Hariç:97,65TL
Platon, "Sokrates'in Savunmasi" (Apologia Socratus) adli diyalogunu onun ölümünden yillarca sonra kaleme almistir. Yalnizca Bati felsefesinin degil, bütün bir yazin tarihinin klasikleri arasinda sayilan bu eserdeki savunmasinda Sokrates'in bütün bir yasami yaninda tutkuyla savundugu felsefe anlayisi..
110,25TL
Vergiler Hariç:110,25TL
Denis Diderot (1713-1784): Aydınlanma döneminin en önemli yazar ve düşünürlerindendir. Encyclopédie’nin yayın yönetmenliğini üstlendi, yazdığı edebi ve felsefi eserlerin yanı sıra geçinmek için çeviriler yaptı. Bu kitapta yer alan konuşmalardan D’Alembert 1830, La Maréchale 1776 ve sonradan bulunan ..
124,98TL
Vergiler Hariç:124,98TL
"Hükümdarlar filozof, filozoflar hükümdar olsaydi, kentlerin yüzü isirdi." Marcus Aurelius'un adi anildiginda insan kaçinilmaz olarak Platon'un bu ünlü sözünü animsiyor...Düsünceler, Marcus Aurelius'un epiktetos ve Stoa felsefesinin düsüncelerinden etkilenerek, evren; us; usa uygunyasamak; yasam; öl..
126,96TL
Vergiler Hariç:126,96TL
Bu eser, üç büyük dahi olan Herodot, Beydebâ ve Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’nin insanlari "dost görünen düsman"dan korumak için yazdiklari seçme hikâyelerden olusuyor. Hikâyelerde düsmanin çesitli oyunlari, hileleri ve kurnazliklari anlatiliyor. Özellikle Mevlânâ’nin hikayesinde bir milleti ortadan ka..
132,30TL
Vergiler Hariç:132,30TL
Descartes yalnizca bilgiyi degil, kesin ve dogru bilgiyi arayan herkesi ömründe en azindan bir kez bunu nasil bulabilecegi üzerine düsünmeye davet ediyor. Karmasik görünen seyleri basitlestirmek, mug-lâk olan seyleri açikliga kavusturmak, dogruyu yanlistan ayirabilmek ve nihayet bizi kesin ve dogru ..
137,04TL
Vergiler Hariç:137,04TL
“Geçmişi anlamak için o ruha dokunan her şeyi teneffüs etmek gerekir.”Meraklı her insan başlangıcın peşine düşer. Zihinlerde bir soru belirir: Her şey nasıl başladı?Yüzlerce yıldır anlatılagelen onca hikâye, mit, efsane arasından sıyrılıverdi Thales. O, daha önce başvurulmamış bir açıklama yoluna gi..
156,24TL
Vergiler Hariç:156,24TL
Utopia modern bati düsüncesi güzergahinda mihenk taslari olan Rönesans, Hümanizm ve Reform hareketleri içinde dogmus bir eserdir. More, Utopia'da Platon'un kusursuz devlet düsüncesinden yola çikmasina ragmen, o kusursuzlugun tüm toplum hayatina uygulamistir. Platon'da bölüsüm sadece bir sinifa özgü ..
198,45TL
Vergiler Hariç:198,45TL
Cemiyeti yuguracak ruh, eski Asya'nin hikmetiyle Kur'an'daki ilhami kendinde birlestirdigi halde, Garb'in dört asirlik ilmine zihniyetine sahip, felsefesine asina olacak Anadolu dervisinin ruhudur.Ürün Adı: Var Olmak..
209,49TL
Vergiler Hariç:209,49TL
• Ülkelerin ve yönetimlerin olusumunu belirleyen kavramlar nelerdir?• Kisiyle devlet arasinda nasil bir iliski vardir?• Ideal devlet nasil sekillenir ve yurttas için en ideal yasam nasil olusturulur?• Ideal devlette nasil bir egitim düzeni kurulmalidir?Bunlar, Aristoteles’in en etkileyici yapitlarin..
292,95TL
Vergiler Hariç:292,95TL
Felsefe Sahnesi, daha çok Foucault’nun 1960’lar ile 1970’lerin basinda kaleme aldigi yazilar ve yaptigi söylesileri kapsiyor. Bu dönemde Foucault sadece Fransa’nin degil, tüm Bati entelektüel dünyasinin gündemine oturmus ve özellikle incelemelerinde kullandigi arastirma ve kavramsallastirma yönteml..
393,12TL
Vergiler Hariç:393,12TL
CLZ404 Nelson Mandela
%43 İndirim STOK TÜKENDİ
Bu, kendi dertleri ve deneyimlerinden esinlenen Afrikalıların savaşımı, yaşam hakkı için verilen bir savaşım. Ben, herkesin uyum içinde yaşadığı, eşit fırsatlara sahip olduğu demokratik ve özgür bir toplum idealini savunuyorum. Bu, uğruna yaşayacağım ve başanya ulaşacağına umduğum bir ideal gerekirs..
24,28TL 42,84TL
Vergiler Hariç:24,28TL
CLZ404 Dillerin Kökeni Üstüne Deneme - Hasan Ali Yücel Klasikleri
%48 İndirim STOK TÜKENDİ
Jean-Jacques Rousseau (1712-1778): Bilimler ve Sanatlar Üstüne Söylev’den Toplum Sözlesmesi’ne ve Emile’e, Insanlar Arasinda Esitsizligin Kaynagi’ndan Itiraflar’a, insanlik tarihinde çigir açan Aydinlanma düsüncesinin en önemli Romantik düsünür-yazaridir. Melodi ve Müziksel Taklit ile Iliski Içinde ..
28,23TL 54,69TL
Vergiler Hariç:28,23TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 49 (3 Sayfa)