Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Bilim Felsefesi

"Ilkin bir kültürünüz olsun, felsefenin ne istedigini, neler yapabilecegini, ancak ondan sonra ögrenirsiniz."Yunanlilar, yalniz insanlarla tanrilarin gerçekligine inandikça ve bütün tabiati, bu Tanri 'insanlarin yabanci kiyafetlere bürünmüs maskeli sekilleri ve sekil degistirmeleri (metamorfozlari) ..
61,44TL
Vergiler Hariç:61,44TL
Francis Bacon (1561-1616): Önlü ingiliz filozofDavid Hume'un deyisiyle, Bacon dehasinin azametindenne tutumundaki incelikli, insancil nitelikten ötürü herçagda begeniyle karsilanmistir. Bilginin gücünü vurguladigiDenemeler, bilim ve felsefeyi putlafttrilmis kaliplarinbaskisindan kurtarmak için yazdi..
74,22TL
Vergiler Hariç:74,22TL
M.S. 161'de Roma Imparatoru olan Marcus Aurelius 121 yilinin 26 Nisan gününde, Roma'da dogdu.180 yilinin sonunda, ordusunu kirmakta olan bir salgin sariligina tutuldu, imparatorlarinin ölecegini anlayarak gözyaslarini tutamayan askerlerine: «Niçin agliyorsunuz?» diye sordu Marcus Aurelius. «Hepinizi..
84,42TL
Vergiler Hariç:84,42TL
Ürün Adı: İnsanın Anlama Yetisi Üzerine Bir Soruşturma - Hasan Ali Yücel Klasikleri..
85,92TL
Vergiler Hariç:85,92TL
19. yüzyil felsefesinin önemli figürlerinden, Kant'in ögrencisi, Alman filozof Arthur Schopenhauer, 1830'da kaleme aldigi bu metinde, kökleri antik Yunan felsefesine uzanan, tartismalarda her kosulda hakli çikma sanati olan "Eristik Diyalektik" yöntemini tariflendiriyor. Bir tezin objektif olarak "d..
117,18TL
Vergiler Hariç:117,18TL
Bu küçük kitapta bilgi sorunu ele alinmistir. Bilginin ne oldugu, nasil olustugu, bilgi edinirken zihin fonksiyonlarinin nasil bir rol oynadigi, bilgi türleri, bunlarin hakikat degerleri ve insan hayatina olan etkileri islenmistir. Çünkü insanin bilinçli eylemleri hep bir bilgiye göre olur. Bu kitap..
137,04TL
Vergiler Hariç:137,04TL
Oruç Aruoba'dan 'mürekkep = kan' denklemine yaklasan bir mektup-kitap...Bir sonraki gece olmayabilecekken, biçak sirtinda yazilmis, biçak gibi bir metin.(Tanitim Bülteninden)Ürün Adı: Zilif..
146,49TL
Vergiler Hariç:146,49TL
“Evrenin gizemini anlamakistiyorsanız enerji, frekans vetitreşim üzerinden düşünün.”Nikola TeslaEvrende var olan ne varsa, etrafta gördüğümüz, göreceğimiz her şeyin bir frekansı var. Günümüzde çok sık karşımıza çıkan düşük frekans, frekans yükseltme çalışmaları hatta şimdi frekans savaşları…Frekansl..
147,27TL
Vergiler Hariç:147,27TL
Aynı insanların, aynı eylemlerin, aynı olayların, aynı durumların farklı şekillerde değerlendirilmesi insan dünyasının bir olgusudur.Bu olgu kimi düşünürleri "değerlerin göreli olduğunu" ileri sürmeye ve bundan eylemle ilgili sonuçlar çıkarmaya götürmüştür.Kimi filozoflar da bu sava karşı "değişmez,..
154,35TL
Vergiler Hariç:154,35TL
Klasik Filoloji Seminerleri 5SUNUŞEkin ÖYKENDİL EĞİTİMİNDE VE ÖĞRETİMİNDEGRAMERİN ÖNEMİ VE YERİBedia DEMİRİŞSENECA:YAŞAM KILAVUZU OLARAK FELSEFEAysun KARAHOMEROS’TAN PARMENİDES’ETEOLOJİK DÖNÜŞÜMCengiz ÇAKMAKANTİKÇAĞDA TRAJİK KADIN SURETLERİBengü CENNET COŞKUNHIPPOKRATES’TE SALGILARVE MİZAÇLAREyüp ÇO..
176,40TL
Vergiler Hariç:176,40TL
“UYANDIĞINDA DAHA ÇOK ÇALIŞABİLMEK UĞRUNA UYUMAK, ACINASI BİR YAŞAM BİÇİMİDİR. KEYİF İÇİN UYU, KÂR İÇİN DEĞİL.”En zeki ve yaratıcı zihne sahip tür biziz. Sadece biz, türünün huzursuzluğuna deva bulmak için bir düşünce disiplinini –felsefeyi– yarattık. Öyleyse nasıl oluyor da kediler bir şekilde hep ..
192,78TL
Vergiler Hariç:192,78TL
Nitzsche'nin ölümsüz yapiti "Zerdüst Böyle Diyordu" seksen yildan beri degerinden hiçbirsey yitirmeden, birbirini izleyen kusaklarca hep ayni ilgi ve begeni ile okunmakta devam ediyor. Çok tartisilmis, bir yandan göklere çikarilirken bir yandan da saldirilara ugramis, ama hiçbir gerçek aydin onu oku..
198,45TL
Vergiler Hariç:198,45TL
Ernst von Aster'e göre; felsefede derinlesmek isteyen, felsefe tarihi ile ugrasmak zorundadir. 'Felsefe Tarih' siz Felsefe Olmaz. Felsefe tarihi, bir takim olaylari, bir takim hayat hikayelerini, bir takim görüsleri artarda siralamak degildir. Felsefe tarihi, felsefe problematiginin gelismesini göst..
206,16TL
Vergiler Hariç:206,16TL
Her alanda iyiye, güzele ve mutluluğa ulaşmak için yeniden bir ahlak inşasına harç karmaya gerek vardır. Bu konudaki birikimleri bir araya getirmek ve toplumların ortak yararına sonuçlar üretmek için kullanabilmek gereklidir. Bu yeniden ahlak inşası için insanlığın kavramsal birikim eksikliği yoktur..
212,64TL
Vergiler Hariç:212,64TL
Kuantum kütleçekim, evrenin ilk zamanlarını ve kara delikler gibi ilginç nesneleri nasıl açıklayabilir? Evrenin görünümü nasıl hiçbir kuantum etkisi gözlenmeden Einstein’ın öngördüğü gibi olabilir? Zaman neden ileri gider de geri gitmez? Bu kitapta, iki farklı görüşteki fizikçi bu soruları tartışıyo..
253,59TL
Vergiler Hariç:253,59TL
Felsefe gerçekliğin doğası ve nasıl yaşamalıyız sorularıyla başlar. Felsefenin Kısa Tarihi, görünüş ve gerçek, benliğin doğası, tanrının varlığı ve hem birey hem de toplumun bir üyesi olarak nasıl yaşamamız gerektiği gibi felsefenin ana temalarına odaklanıyor. 2000 yıllık Batı felsefesini Sokrates’t..
328,56TL
Vergiler Hariç:328,56TL
Ey talihsiz adam! Hakikati konus o zaman! Filozoflari taklit etmekten vazgeç. Bu düsüncelerle yasadigin müddetçe okul siralarinda sana ögretilenlerin hiçbir faydasi olmaz. Sen sadece güçlü ve kudretli olanlarin izinden gidebilirsin.(Tanitim Bülteninden)Ürün Adı: Söylevler..
345,87TL
Vergiler Hariç:345,87TL
3. baskidan itibaren, bilgilendirici ekleme ve degisikliklerle daha gelistirilmis olan yapiti, bu kez yeni kapak ve iç tasarimiyla sunuyoruz.Bilim Felsefesi, bilimsel düsünme ve arastirma yöntemlerinin mantiksal bir çözümlemesini vermeyi amaçlamaktadir. Kitapta özellikle olgu-teori iliskisi üzerinde..
385,71TL
Vergiler Hariç:385,71TL
Bilim, insanlığın en destansı girişimlerinden biri olageldi. Şeytanların musallat olduğu bir dünyada karanlığı bir nebze de olsa savuşturmamızı sağlayan bir mum ışığı görevi gördü. İçinde yaşadığımız bu ‘hakikat sonrası’ çağda etrafımızı kuşatan sahte haberler, ‘alternatif gerçekler’ ve başka zırval..
441,39TL
Vergiler Hariç:441,39TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 75 (4 Sayfa)