Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Genel

Seneca (MÖ 4’e doğruMS 65): Devlet adamı ve filozofluğunun yanı sıra Roma tarihinin en önemli söylev ustalarından ve tragedya yazarlarından biridir. Babasının bir siyaset adamı ve hatip olarak yetiştirmek istediği Seneca, bir süre devlet işleriyle uğraştı ve sonunda kendisini en sevdiği işe, yani fe..
42,96TL
Vergiler Hariç:42,96TL
Sokrates, toplumun ahlaki degerlerine baskaldirdigi, halki isyana tesvik ettigi ve devleti buhrana sürükledigi gerçekleriyle M.Ö. 399 yilinda Atinali Meletos, Anytos ve Lykon tarafinda hakim karsisina çikarildi. Onun hakkindaki tüm suçlamalar, ünlü düsünürün dinden çikmis olabilecegine dairdi; fakat..
45,36TL
Vergiler Hariç:45,36TL
Platon (Eflatun, IÖ yaklasik 428 / 7-IÖ yaklasik 348 / 7); Bugünkü üniversitenin atasi sayilan Akademia’nin kurucusu (IÖ 387) ve hocasi Sokrates’i konusturdugu “diyaloglar“la felsefeyi yaziya en iyi aktarmis olan ustalardan biridir.En taninmis diyaloglarindan Sölen ve Dostluk’ta ise Platon, denebili..
58,59TL
Vergiler Hariç:58,59TL
Ingiltere’ye giderken tasarladigi ve Thomas More’un evinde yazdigi Delilige Övgü ile dönemin entelektüellerini elestirdi, ögretmenler, papazlar, ilahiyatçilar, filozoflar, tüccarlar, avukatlar, hükümdarlar, azizler ve kendini zeki sayan herkesi alayci bir dille yerdi. Ürün Adı: Deliliğe Övgü - Hasan..
66,39TL
Vergiler Hariç:66,39TL
Kallikles - Sizin yaptiginiz gibi, ancak savasa ve kavgaya geç katilabilir insan, Sokrates. Atasözü de böyle der.Sokrates - Yoksa, denildigi gibi, sölenden sonra mi geldik? Geç mi kaldik acaba?Kallikles - Evet, hem de nefis bir sölenden sonra; çünkü Gorgias yiginla güzel sey anlatti bize az önce.Sok..
89,85TL
Vergiler Hariç:89,85TL
Friedrich Wilhelm Nietzsche (1844-1900): Geleneksel din, ahlak ve felsefe anlayislarini kendine özgü yogun ve çarpici bir dille elestiren en etkili çagdas felsefecilerdendir. Bonn Üniversitesi’nde teoloji okumaya baslayan Nietzsche daha sonra filolojiye yöneldi. Leipzig Üniversitesi’nde ögrenimini s..
121,08TL
Vergiler Hariç:121,08TL
Pierre-Joseph Proudhon (1809-1865): Anarşist tezleri ile tanınan ünlü Fransız düşünürü. 1840’da yayımlanan Mülkiyet Nedir? adlı ilk eserinde mülkiyeti hırsızlık olarak tanımlamasıyla ün kazandı. Bugünün toplumlarının da, hiyerarşik ilkel toplumların da varoluş koşulunun anarşi olduğunu öne süren Pro..
121,08TL
Vergiler Hariç:121,08TL
Hürriyet kavraminin bir tanimi yapilabilir mi? Elinizdeki eser bu soruya olumlu cevap verilecegi düsüncesiyle yazildi. Sözlüklerde hürriyet kelimesi karsisinda birkaç tanim bulmak mümkündür. Mesela; zorlamanin yoklugu, tutuklu olmayan bir varligin hali, bir eylemde bulunma veya bulunmama hali iktida..
137,04TL
Vergiler Hariç:137,04TL
Batı düşünce tarihinde meseller unutulmaz imgelerle yer alır. Örneğin Platon'un 'karanlık mağara duvarlarında dans eden gölgeler'i, Luther'in 'tarla faresi ile şehir faresi', Nietzsche'nin 'En Çirkin Adam'ı, Kafka'nın 'Şato'su gibi bütün bu örneklere baktığımızda Batı felsefi geleneğinin, ahlaki ve ..
177,72TL
Vergiler Hariç:177,72TL
İnsan olarak insani şeyleri, ölümlü olarak ölümlü şeyleri düşünmemizi salık verenlere kulak asmamalı, fakat elimizden geldiğince kendimizi ölümsüzleştirmeli ve içimizdeki en iyi, en yüce şeyle uyum içinde yaşamak için her şeyi yapmalıyız.”Aristotelesİnsan, eksik bir varlıktır. İnsanın hayvanlara kıy..
257,79TL
Vergiler Hariç:257,79TL
“Kudreti geçmisindeki müktesebatindan kaynaklanip da Islam medeniyeti çerçevesinde serpilip yesermis Osmanli Türk kimligini tasiyan bir milletiz. Tarihi belirlenimimizi Ortaçag Hiristiyan ile Yeniçag dindisi Bati Avrupa medeniyetlerinde asla bulmamis olan bir kültürüz. Dogal yolu izleyen, sag ve sag..
264,60TL
Vergiler Hariç:264,60TL
Quid ad aeternitatem? Unamuno felsefesi bu temel soruyla yola çikar: Insan kendi canina karsilik ne verebilir? Ebediyetin yaninda ne ehemmiyet tasir? Bu sorunun cevabi, Unamuno için gün gibi asikârdir, zira onun için ebediyet karsisinda her sey teferruattir. Ölümsüzlügü hayatinin tam ortasina yerles..
264,93TL
Vergiler Hariç:264,93TL
Felsefe, Heidegger ile ardillarinin dedigi gibi, “yolda olmak”, “düsünme ugrasinda yolda olmak” ise bu yolu yürümek için iyi bir baslangiç noktasina gereksinim var demektir. Felsefe kulvarinin zorlu parkurlarini adimlamaya baslayan “felsefe ögrencisi”, rotasini iyi belirlemek, yanlis yollara sapip o..
306,03TL
Vergiler Hariç:306,03TL
Schopenhauer tam bir paradokslar filozofudur. Ateisttir, mistik ve pesimisttir; hayati ve felsefesi paradokslarla doludur. Ancak o tezatlar ve tereddütlerden yilmayan bir filozoftur. Sözünü sakinmadan söyler; dogruluk, cesaret ve samimiyet onun karakteridir. O, insana ürperti ve korku veren; ve âde..
510,30TL
Vergiler Hariç:510,30TL
Ahlaki Duygular Kuramı, ahlaki sistemlerin temellerini yeniden atar, bu yüzden ahlak ve siyasi düşünce tarihinin ana metinlerinden biridir. Sempati fikrinden hareket eden Smith bilinç, ahlaki yargı ve erdemler üzerine özgün kuramlar ortaya koyar. 1759 yılında yayınlandıktan sonra büyük etki yaratan ..
634,74TL
Vergiler Hariç:634,74TL
CLZ404 Felsefe Parçaları Ya Da Bir Parça Felsefe - Hasan Ali Yücel Klasikleri
%51 İndirim STOK TÜKENDİ
Søren Kierkegaard (1813-1855): Kısa yaşamının büyük bölümünü doğduğu yerde, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da geçirdi. Üniversitede felsefe ve teoloji eğitimi gördü. Otuzlu yaşlarının başında yazdığı Ya/Ya da eseriyle ismini duyurdu. Kısa bir sürede değişik isimlerle kaleme aldığı pek çok kitabıyla..
30,83TL 62,49TL
Vergiler Hariç:30,83TL
CLZ404 Uludağ Konuşmaları Özgürlük Ahlak Kültür Kavramları
%54 İndirim STOK TÜKENDİ
Kitap, Ioanna Kuçuradi'nin Uludag Üniversitesinin Egitim Fakültesi ögrencilerine yaptigi üç konusmadan olusuyor.Temelini yazarin bir bütün olarak felsefe görüsünde bulan bu Konusmalar, sürekli gündemde bulunan, ama kullananlarin bunlarla ne kastettikleri pek belli olmayan üç terime -'özgürlük', 'ahl..
35,73TL 77,19TL
Vergiler Hariç:35,73TL
CLZ404 Michel Foucault - 21. Yüzyılın Ezber Bozan Düşünürü
%58 İndirim STOK TÜKENDİ
Michel Foucault, “modern dünya”ya ilişkin analizleri en çok yorumlanan ve tartışılan sosyal bilimcilerden biri...21. Yüzyılın Ezber Bozan DüşünürüGilles Deleuze, Foucault için “Çalışmaları ufuk açıcı” ifadesini kullanıyor. Foucault, ufkumuzu açıyor, dünyaya bakış açımızı değiştiriyor. Bu kitapta Fou..
47,76TL 113,28TL
Vergiler Hariç:47,76TL
CLZ404 Felsefeye Giriş
%58 İndirim STOK TÜKENDİ
Farkli fikirler, inançlar, dünya görüsleri bütün bir tarihin oldugu gibi günümüz insanlik medeniyetinin de zenginliginin bir göstergesidir. Insanligin ürettigi zenginligin taninmasi ve farkli olan ile karsilasma, üretilen fikirleri, ürünleri, dünya görüslerini tanitan eserler ile karsilasmaktan geçe..
47,80TL 113,40TL
Vergiler Hariç:47,80TL
CLZ404 Kadın Haklarının Gerekçelendirilmesi - Hasan Ali Yücel Klasikleri
%58 İndirim STOK TÜKENDİ
Mary Wollstonecraft (1759-1797): 38 yil süren kisa ömrüne karsin, erkek egemenligindeki felsefe alaninda yazdiklariyla, kendinden sonraki yüzyillari kadin haklari konusunda derinden etkileyen bir 18. yüzyil düsünürüdür. Dilimize ilk kez çevrilen ve günümüzden 215 yil önce yayimlanan Kadin Haklarinin..
49,06TL 117,18TL
Vergiler Hariç:49,06TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 52 (3 Sayfa)