Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Diğer

Herakleitos (MÖ yaklaşık 540-480): Sadece Antik Yunanda değil, tüm felsefe tarihinde en önemli ve en etkili filozoflardan biridir. Öğretisinin farklı unsurları kadar tarihsel yönü tartışmalı olan teatral kişiliği de onu çağlar boyunca anılan ünlü bir figüre dönüştürmüştür. Yaşamıyla ilgili bilinenle..
50,79TL
Vergiler Hariç:50,79TL
Ünlü filozofun infazının ardından kaleme alınan Sokrates’in Savunması, tarihin en mühim savunmalarından biridir. Dinsizlik suçu işleyip insanların aklını çeldiği ve üstüne vazife olmayan birtakım işlerle ilgilendiği gerekçesiyle mahkemeye çıkarılıp ölüm cezasına çarptırılan Sokrates, Atina’nın en bü..
50,88TL
Vergiler Hariç:50,88TL
Marcus Aurelius (MS 121MS 180): MS 121 yılında Roma’da doğdu. Fronto, Apollonius Chalcedonius gibi döneminin önde gelen hatip ve filozoflarından özel dersler aldı. MS 161180 yılları arasında Roma İmparatoru olarak hüküm sürdü. “Stoacı İmparator”, “Filozof İmparator” gibi sıfatlarla anılan Marcus Aur..
62,49TL
Vergiler Hariç:62,49TL
« Diyalektiği en saf hâliyle anlamak için, objektif gerçeğe aldırmaksızın onu yalnızca haklı çıkma sanatı olarak görmek gerekir; meselenin kendisinde zaten haklıysak, haklı çıkmamız da elbette çok daha kolay olacaktır. Ama diyalektik yalnızca kişinin kendisini her türden saldırıya, özellikle de dürü..
72,27TL
Vergiler Hariç:72,27TL
Nizâmü'l-Mülk, Sultan Meliksah'in istegi üzerine Siyasetnâme (Siyaset Kitabi) isimli kitabini yazmistir. Bu eserde, devlet yöneticilerine tavsiyeler yer alir. Ancak bu tavsiyeler okuyucuya kuru bir sekilde sunulmamistir. Kitap boyunca; âyet-i kerimeler, hadis-i serifler, peygamber kissalari, hikmetl..
77,97TL
Vergiler Hariç:77,97TL
Sokrates'in Savunması, yaklaşık 30 kadar felsefi eser kaleme almış Plato'nun belki de bütün eserlerinin içinde en gözde eserlerinin başında gelir. Sokrates, 'dinsizlik suçu' işlediği gerekçesiyle mahkemeye verilmiş ve sonunda suçlu bulunarak idam edilmiştir. Savunma, mahkemedeki Sokrates'i ve onun b..
81,27TL
Vergiler Hariç:81,27TL
“… Neden karanlığın içinde güzellik arama eğilimi sadece Doğulularda güçlüdür? Batı da elektriğin, gazın ya da petrolün olmadığı dönemlerden geçti ama bildiğim kadarıyla onlarda gölgelerden keyif alma eğilimi yok. Hayalet tasvirlerinde, eskiden beri Japon hayaletlerin ayakları olmaz ancak Batı’da ha..
86,52TL
Vergiler Hariç:86,52TL
Farabi (870-950): Türk-İslam filozofu, gökbilimci, müzisyen. İslam'ın Altın Çağ'ının en önemli isimlerden biridir. Farabî yükseköğrenimini Bağdat'ta tamamladı, zamanın ünlü bilginlerinden ders aldı. Aristoteles'in ve Platon'un eserlerini inceledi, bu iki filozofun felsefelerini İslam'la bağdaştırmay..
89,85TL
Vergiler Hariç:89,85TL
Freud’un ilk kez 1921’de yayımlanan Kitle Psikolojisi ve Benlik Analizi 20. yüzyıl başında etki gücü giderek artan toplumsal bir fenomeni, siyasi kitlenin mekanizmalarını irdeleyen, alanında öncü bir çalışma: Kitlelerin popülist ve demagojik duyarlılıkları ne tür mekanizmalara dayanır? Kitleler nede..
90,72TL
Vergiler Hariç:90,72TL
Nietzsche’yi derinden etkileyen Alman filozof Arthur Schopenhauer, düşünce tarihinin en önemli isimlerinden biridir. O her zaman kavramlarla yaşamı bir arada düşünmüştür; hisseden, düşünen, “etten kemikten” insanların olduğu bir felsefe geliştirmiştir. Hayata dair düşüncelerini yazarken, Antik Yunan..
103,95TL
Vergiler Hariç:103,95TL
"Ben bu okyanusta bir damlayım yalnızca""Yaşam iki yarıya ayrılmıştır. Biri donar, biri yanar; yanan yarı Aşk'tır. Aşk, insanın tanrıları mümkün olduğunca fazla görmesini sağlayan kutsal bir bilgidir"Lübnan asıllı ABD'li olan Halil Cibran Eserleri ve düşünceleri dünya üzerinde geniş yankı uyandırmış..
111,03TL
Vergiler Hariç:111,03TL
Bu eser, Alman filozof Immanuel Kant’ın, insanlığın en eski arayışlarından biri olan “Barışı nasıl tesis etmeli?” sorusuna cevap arayışının ürünüdür.Şüphesiz bu soruyu ilk soran Kant değildi. Augustinus, Aquinalı Thomas, Erasmus, Leibniz, William Penn ve Saint-Pierre de bu soruyu sormuşlar ve cevabı..
119,13TL
Vergiler Hariç:119,13TL
“Romalıların kölesi büyük filozof Epiktetos, bütün yaşamını mutluluk ve sakinlik yolunda harcamıştır. Yetkileşmek yerine gelişmeyi vurgular ve günden güne geliştiren erdemli bir yaşamı savunmuştur.” Kitaptan: “Ey yolcu, yol hazırlığını yap ve koyul yola; şunu bilerek:Hür kişi sadece karakterinde hür..
121,83TL
Vergiler Hariç:121,83TL
Devlet, Eflatun’un ve felsefesinin en önemli eseri. Diyaloglardan oluşan, Sokrates’in çevresindekilerle yaptığı konuşmalardan oluşan yapıt, 2500 yıldır dünyanın gündeminde ve günümüzde de bir başucu metni. İ.Ö. 4.yüzyılın başında gerileme dönemine girmiş olan Atina devletinin politik, sosyal ve kült..
125,70TL
Vergiler Hariç:125,70TL
Kaçıp ona sığınmadığı sürece insan hayattan nasıl zevk alabilir ki?Aforizmalar, 20. yüzyılın en etkili yazarlarından Franz Kafka’nın düşüncesini anlamak için bir anahtar olan temel felsefi metinlerdir.Kafka, Ağustos 1917’de kendisine tüberküloz teşhisi konduktan sonra iyileşmek için kız kardeşinin B..
128,91TL
Vergiler Hariç:128,91TL
Stoacılar, doğaya uygun bir yaşamı, insanın ulaşabileceği en yüksek yaşamla özdeşleştirir. Doğası gereği akıl sahibi bir canlı olan insanın yapması gereken akla uygun yaşamaktır. Doğanın yoluyla erdemin yolu ise birbirinden ayrı değildir.Stoacı düstur, erdemli bir yaşam sürmek, doğaya ve/veya akla u..
132,81TL
Vergiler Hariç:132,81TL
Bir arazinin etrafına sınır çekip bu bana ait-dir demeyi akıl etmiş ve de ona inanacak kadar saf insanlar bulmuş ilk kişi, uygar toplumun hakikî kurucusu oldu. Kazıkları sökerek ya da hendeği doldurarak hemcinslerine şöyle haykırmış biri [olsaydı -çev.], insan türünü nice suçtan, savaştan, nice sefa..
133,08TL
Vergiler Hariç:133,08TL
Savaşçının Yolu “Savaşçının yolu” anlamına gelen Buşido kelimesi, samurayların uyması gereken pek çok davranış ve yaşam kurallarını içerir. Zaman içerisinde Budizm ve Konfüçyüsçülükten de etkilenen ve kökleri çok eskiye dayanan bu etik ve felsefi sistem, salt savaş felsefesine odaklanmaksızın yaşam ..
138,66TL
Vergiler Hariç:138,66TL
Elinizdeki kitap, analitik felsefenin doğuşuna ve gelişimine bir giriş niteliğindedir. 20. yüzyılın başında felsefe, düşün tarihçilerinin devrimler olarak adlandırdığı, ani gelişim devirlerinin birinden geçti. Analitik felsefe devrimi İngiltere’de patlak verdi ve bu devrimin liderleri Moore, Russell..
140,61TL
Vergiler Hariç:140,61TL
Kılıç eğitmeni ve iki şogunun askeri ve siyasi danışmanı olan, on yedinci yüzyılın efsanevi kılıç ustası Yagyu Munenori’nin dövüş yeteneğine ve politik gücüne rağmen hayatı Zen öğretileriyle geçti. Bu öğretiler, onun kılıç dövüşüne derin ruhani yaklaşımının çerçevesini oluşturdu. Munenori, kılıç tek..
140,61TL
Vergiler Hariç:140,61TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 68 (4 Sayfa)