Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Felsefe-Düşünce

Halil Cibran, gençlik döneminin ürünü ve sonraki yapıtlarının habercisi olan Meczup'ta, toplum önünde büründüğü maskelerden kurtulup gerçek benliğini kucaklamayı başaran insanoğlunu anlatır. Kendini her türlü yüzeysellikten arındırıp hakikatin peşine düşen, bu arayışın sonunda varış noktası yalnızlı..
39,06TL
Vergiler Hariç:39,06TL
Seneca (MÖ 4’e doğruMS 65): Devlet adamı ve filozofluğunun yanı sıra Roma tarihinin en önemli söylev ustalarından ve tragedya yazarlarından biridir. Babasının bir siyaset adamı ve hatip olarak yetiştirmek istediği Seneca, bir süre devlet işleriyle uğraştı ve sonunda kendisini en sevdiği işe, yani fe..
42,96TL
Vergiler Hariç:42,96TL
Plutarkhos (46-119?): Eserleri 16. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar Avrupa’da tarih ve deneme yazımını büyük ölçüde etkileyen çok verimli bir yazardır. Plutarkhos’un Lamprias adlı kataloga göre 227 eseri vardı. Ahlak, din, doğa, politika ve sanat üzerine yazdıklarından günümüze ulaşanlar Ethika adıyla an..
42,96TL
Vergiler Hariç:42,96TL
Sokrates, toplumun ahlaki degerlerine baskaldirdigi, halki isyana tesvik ettigi ve devleti buhrana sürükledigi gerçekleriyle M.Ö. 399 yilinda Atinali Meletos, Anytos ve Lykon tarafinda hakim karsisina çikarildi. Onun hakkindaki tüm suçlamalar, ünlü düsünürün dinden çikmis olabilecegine dairdi; fakat..
45,36TL
Vergiler Hariç:45,36TL
Sabahattin Eyüboglu (1909-1973): Hasan Âli Yücel’in kurdugu Tercüme Bürosu’nun baskan yardimcisi ve Cumhuriyet döneminin en önemli kültür insanlarindan biriydi. Tek basina ya da "imece" birlikteligiyle yaptigi çeviriler, Hayyam’dan Montaigne’e, Platon’dan Shakespeare’e hep, dünya kültürünün doruk ad..
46,86TL
Vergiler Hariç:46,86TL
Insan için tüm amaçlarini susuzluktan çatlamis dudaklara ve tüm yasami bir çesmeye dönüstüren bir armagandan daha büyügü yoktur kuskusuz. Benim serefim ve ödülüm iste bu armaganda yatiyor. Ne zaman içmek için çesmeye gelsem, diri suyun kendisini susamis bulmamdaYillar boyu kendisine yurt olan kentte..
46,86TL
Vergiler Hariç:46,86TL
Ürün Adı: Tarihin Yaşam İçin Yararı ve Sakıncası Zamana Aykırı Bakışlar 2 -Hasan Ali Yücel Klasikleri..
46,86TL
Vergiler Hariç:46,86TL
Herakleitos (MÖ yaklaşık 540-480): Sadece Antik Yunanda değil, tüm felsefe tarihinde en önemli ve en etkili filozoflardan biridir. Öğretisinin farklı unsurları kadar tarihsel yönü tartışmalı olan teatral kişiliği de onu çağlar boyunca anılan ünlü bir figüre dönüştürmüştür. Yaşamıyla ilgili bilinenle..
50,79TL
Vergiler Hariç:50,79TL
Halil Cibran’in zamaninda küçük kâgit parçalarina ve defterlerine karaladigi aforizma ve mesellerden olusan bu küçük kitap, sanatçinin parçali bir otoportresini ortaya koyuyor. Ruhunun derinliklerinden gelen çarpici ve çagrisimli imgelerle ask, güzellik, doga ve insanlik durumuna iliskin bir türlü i..
50,79TL
Vergiler Hariç:50,79TL
Paul Lafargue (1842-1911): Fransız Marksist, iktisatçı, gazeteci, yazar. Tıp öğrenimi gördü, Londra’da Marx ve Engels ile tanıştı, Birinci Enternasyonal’e katıldı. 1868’de Karl Marx’ın kızı Laura ile evlendi. Paris Komünü’nde faal bir rol aldı. Jules Guesde ile birlikte temellerini attığı Fransız İş..
50,79TL
Vergiler Hariç:50,79TL
Ünlü filozofun infazının ardından kaleme alınan Sokrates’in Savunması, tarihin en mühim savunmalarından biridir. Dinsizlik suçu işleyip insanların aklını çeldiği ve üstüne vazife olmayan birtakım işlerle ilgilendiği gerekçesiyle mahkemeye çıkarılıp ölüm cezasına çarptırılan Sokrates, Atina’nın en bü..
50,88TL
Vergiler Hariç:50,88TL
Ürün Adı: Uluslararası Çevrimiçi 1 Mayıs Toplantısı 2017..
53,88TL
Vergiler Hariç:53,88TL
Dünyaca ünlü filozof, yazar ve eğitmen Arthur Schopenhauer’in kaleme aldığı bu eserde, insanoğlunun var olduğu günden itibaren her alanda üzerinde çokça düşünülmesine rağmen ortak bir mutabakata varılamayan kadın-erkek ilişkisi, zahiri boyutunun dışında bu ilişkinin türün geleceğine yönelik etkileri..
57,75TL
Vergiler Hariç:57,75TL
Cibran ölümünden sonra yayimlanan Gezgin’de insana özgü duygulari, yanilgilari ve duraksamalari çözümlerken, tipki bir yol kavsagindaki tesadüfi karsilasmalar gibi, her gün yasadigimiz siradan olaylardan yola çikar. Hayatin dünyevi yanlarindan yüzyillarin bilgeligini damitir. Sevgi, dostluk, ahlak, ..
58,59TL
Vergiler Hariç:58,59TL
Platon (Eflatun, IÖ yaklasik 428 / 7-IÖ yaklasik 348 / 7); Bugünkü üniversitenin atasi sayilan Akademia’nin kurucusu (IÖ 387) ve hocasi Sokrates’i konusturdugu “diyaloglar“la felsefeyi yaziya en iyi aktarmis olan ustalardan biridir.En taninmis diyaloglarindan Sölen ve Dostluk’ta ise Platon, denebili..
58,59TL
Vergiler Hariç:58,59TL
Tao Te Ching, döneminin diger düsünce akimlarindan farkli olarak dogayi, insan ahlâkina duyarli ve insana hizmet eden bir güçler bütünü olarak degil, insan dâhil her seye esit davranan, tarafsiz bir güç kaynagi olarak karakterize eder. Tao Te Ching’e göre yerin ve gögün arasindaki her sey ayni kanun..
58,59TL
Vergiler Hariç:58,59TL
"Ilkin bir kültürünüz olsun, felsefenin ne istedigini, neler yapabilecegini, ancak ondan sonra ögrenirsiniz."Yunanlilar, yalniz insanlarla tanrilarin gerçekligine inandikça ve bütün tabiati, bu Tanri 'insanlarin yabanci kiyafetlere bürünmüs maskeli sekilleri ve sekil degistirmeleri (metamorfozlari) ..
61,44TL
Vergiler Hariç:61,44TL
Marcus Aurelius (MS 121MS 180): MS 121 yılında Roma’da doğdu. Fronto, Apollonius Chalcedonius gibi döneminin önde gelen hatip ve filozoflarından özel dersler aldı. MS 161180 yılları arasında Roma İmparatoru olarak hüküm sürdü. “Stoacı İmparator”, “Filozof İmparator” gibi sıfatlarla anılan Marcus Aur..
62,49TL
Vergiler Hariç:62,49TL
Savunmayı kaleme alıp bugüne ulaştıran Platon, dünya tarihinde haklı bir yer edinecek kadar önemli olan Devlet adlı eserini Sokrates’ten esinlenerek yazmıştır. Onun hayalinde Sokrates’i öldüren devlet değil, demokrasinin olduğu, hür iradenin temsil edildiği bir devlet hayali vardı. Bu amaçla bütün h..
62,85TL
Vergiler Hariç:62,85TL
Ürün Adı: Sosyalizm ve Savaşa Karşı Mücadele..
62,85TL
Vergiler Hariç:62,85TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 683 (35 Sayfa)