Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Türk Klasikleri

"Mesnevî, hakîkate ulasmak ve Allah'in sirlarina âgâh olmak isteyenler için bir yoldur. Mesnevî, temizlenmis kisiler için gönüllere sifâdir. Hüzünleri giderir. Kur'ân'i açikça anlamaya yardim eder. Huylari güzellestirir. diye buyrulmaktadir. Mevlâna, eserini etkili kilmak, fikirlerini, duygularini d..
3,00TL
Vergiler Hariç:3,00TL
Cibran’ın en sevilen yapıtı Ermiş’in devamı olan Ermişin Bahçesi, yazarın ölümünden sonra, 1933’te yayımlandı. Ermiş’in sonunda on iki yılını geçirdiği Orphalese kentinden ayrılarak denize açılan El Mustafa, doğduğu adaya, annesiyle babasının ebedi uykularına daldıkları bahçeye döner. Uzun bir ara..
39,06TL
Vergiler Hariç:39,06TL
Sergüzest - Sadelestirilmis MetinÜrün Adı: Sergüzeşt (Sadeleştirilmiş)..
66,15TL
Vergiler Hariç:66,15TL
Ürün Adı: Zehra (Sadeleştirilmiş Metin)..
75,60TL
Vergiler Hariç:75,60TL
Yazili Türk edebiyatinin ilk döneminden günümüze ulasabilmis az sayida eserden biri olan Atebetü’l-Hakayik, Hakaniye lehçesi de denilen Karahanli dönemi Türkçesinin nadir örneklerindendir ve Türk edebiyati tarihinde ayri bir öneme sahiptir. Uygur Türkçesi ve aruz ölçüsüyle yazilmis olan Atebetü’l-Ha..
78,12TL
Vergiler Hariç:78,12TL
- Emeti Hanimcigim, bu kizlar böyle fikir fikir ne konusuyorlar? - A, ilahi evladim ne konusacaklar? Söylestikleri ya asktir ya koca! Kiyametler kopsa onlar baska sey düsünmezler. Onlar öyle kuyrukludan falan korkacak tiplerden degil. Geçen günü Mebrure'yi isittin mi? Ah, kuyruklu gelse de kuyrugunu..
80,13TL
Vergiler Hariç:80,13TL
"Benden önce buraya hizmetçi aldiniz mi?" "Evet, bir iki tane geldi, gitti. Pek terbiyesiz kadinlardi. Biz insandan pek o kadar is istemeyiz. Bu evin bir adeti vardir. Her gördügünü bilmeye çalis-mamali, her isittigini merak etmemeli." Birkaç kere yutkunduktan sonra dedim ki: "Peki kalfacigim, ama b..
81,66TL
Vergiler Hariç:81,66TL
Stefan Zweig, 1881'de Viyana'da dünyaya geldi. Avrupa' da iyi bir eğitim gördü. 1. Dünya Savaşı sırasında İsviçre'de ikamet etti. Savaş sonrasında ilk evliliğini Frederike von Winternit' le yaptı. 1934'de Nazi baskısı nedeniyle ülkesini terk etti. 1939' da ikinci evliliğini Lotte Altman'la yaptı. So..
81,90TL
Vergiler Hariç:81,90TL
Hiç düsünmeden" rüyasini gördügü hayati yasamaya baslayan ve gezip gördügü yerlerle ilgili kaleme aldigi notlariyla bugüne on bîr ciltlik dev bir "Seyahatname" birakan Evliya Çelebi, en eski ve en önemli sey y ahim izdir. O'nun, Yemen'den Kirim'a, Rumeli'den Iran içlerine kadar bütün Türk corafyasmi..
83,16TL
Vergiler Hariç:83,16TL
Mürebbiye, aynada çiplak pazilarini, tüm endamini görüp de kendine asik olan peri kizi gibi uzun bir tutkunlukla seyretti. Omuzlarindan asagi beline dogru çözüp salivermis oldugu kumral saçlari içinden basini gücenmisçesine birkaç kez salladi. Galiba o güzel çehre bu latif endamina kaderinin gösterm..
83,16TL
Vergiler Hariç:83,16TL
Kutadgu BilIg, Türk dillerinin en temel eserlerinden ve Türk dillen arastirmalarinin önemli kaynaklarindandirIslamî Türk edebiyatinin adi bilinen ilk sair ve düsünürü Balasagurîlu Yusuf Has Hacib tarafindan kaleme alinmistir.Eser. insanlara dünyada tam anlamiyla kutlu ol-iiriak için gereken yolu gös..
89,22TL
Vergiler Hariç:89,22TL
Forsa'da yer alan hikâyelerVelinimetVireFermanTopuzForsaÜç NasihatYüz AkiInce Kapak: Ürün Adı: Forsa..
91,35TL
Vergiler Hariç:91,35TL
Kerem ile Asli: Temel yapisinin 16. yüzyilda Kerem Dede ya da Asik Kerem adli bir asigin siirleriyle olustugu sanilan ve günümüzde de halk anlatilari arasinda en iyi bilinenlerden biridir. Ayri dinden olan iki sevgilinin kavusamayisi ekseninde ilerleyen öyküde, kiziyla uzaklara kaçmakta olan Ermeni ..
93,75TL
Vergiler Hariç:93,75TL
A'mak-i Hayal, tanzimat'tan beri Türk aydininin zihnini mesgul eden geleneksel kültür degerlerimizi Bati roman formu içerisinde kullanabilecegimiz bize ait bir roman yazabilir miyiz, yahut bizim romanimiz nasil olmalidir? gibi sorulara cevap niteligindeki bir eserdir. Ele aldigi konu, konuyu isleyis..
103,95TL
Vergiler Hariç:103,95TL
"Söz vermiştim kendi kendime: Yazı bile yazmayacaktım. Yazı yazmak da, bir hırstan başka ne idi? Burada namuslu insanlar arasında sakin, ölümü bekleyecektim. Hırs, hiddet neme gerekti? Yapamadım. Koştum tütüncüye, kalem kağıt aldım. Oturdum. Ada ‘nın tenha yollarında gezerken canım sıkılırsa küçük d..
105,45TL
Vergiler Hariç:105,45TL
Tünel'den çiktiktan sonra Beyoglu'nda biraz serseri, dolasmak; magazalarin camekanlari önünde gecikerek surada yeni çikmis kitaplari; ötede kravatlardan, yakaliklardan, mendillerden teskil edilmis zarif örnekleri; bir moda magazasinin kumaslarini, bütün o gözleri oksayan hiçleri seyretmek istedi. Bo..
108,87TL
Vergiler Hariç:108,87TL
Matmazel de Courton Behlül'ün kapisinda içeri girmeyerek duruyordu. Ufak bir tereddütten sonra seslendi: "Behlül Bey! Orada degil misiniz?" Bihter karanligin içinde fark edilmekten titriyordu, burada saklanmis olmak simdi kendisine o kadar çocukça bir sey görünüyordu ki, kendi kendine hirsindan "ahm..
131,55TL
Vergiler Hariç:131,55TL
Kelile ve Dimne'nin adinin Beydeba oldugu sanilan bir Hintli filozof tarafindan M.S. 300 yilinda yazildigi sanilmaktadir. Kelile ve Dimne, hükümdarlara hükmet dersi verme amacini tasimaktadir. Çogunlukla hayvan öykülerinden olusur. Bu öykülerin izlerine La Fontaine'den Ezop'a, Nasrettin Hoca'dan Mev..
140,25TL
Vergiler Hariç:140,25TL
Her söyledigini bilerek ve içinden hissederek söyle. Herkesin, sahip oldugu bilgiden dolayi ve bu bilgi kadar sayginlik kazandigini iyi bil. Insanin gönlü sonsuz bir deniz gibidir. Bilgi ise, o denizin dibinde yatan degerli bir incidir.(...)Ey yüce insan! Bilginin degerini iyi anla. Bilgi de anlayis..
140,25TL
Vergiler Hariç:140,25TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 72 (4 Sayfa)