Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Anı (hatırat)

Yaşam beklenmediklere gebeyse, sizden bir anne olarak her şeyi taşımanızı ister. Sevgiyle, söylenmeden... Zordur ama bazen illaki o ağırlığı vücudunuz kaldırmalıdır. Ya vücudunuz ya ruhunuz!.. İkisini de ya alacak ya da verecektir. Sonunda doğandan eminseniz, belki de sessizce içinizde büyümelerine ..
69,30TL
Vergiler Hariç:69,30TL
19 MAYIS"Falih Rıfkı Atay’ın sürükleyici, zengin muhtevalı, zıt görünüm ve olaylara dayanarak tezlerini savunan bir üslubu vardır.”Prof. Dr. İlber ORTAYLI“Hatıralar üç kısım olacaktı: Dünya Harbi’ne ait olanlar, mütareke sırasında İstanbul'daki faaliyetlerine ait olanlar, nihayet Kuva-yı Milliye dev..
71,67TL
Vergiler Hariç:71,67TL
“Dışarıdaki dünyayı arkada bırakıp, birilerini rahatsız etmekten kaçarcasına ürkek, içeri girdim. Dışarıda hava sisliydi, içerideyse canlı ama hüzünlü. Aslında ikisinde de yitik hayatlar vardı, ama içeridekiler en azından yitirdiklerinin arkasından ağlayacak kadar insandılar.”17 Ağustos 1999 tarihin..
75,42TL
Vergiler Hariç:75,42TL
gazeteciliğin de evrensel kuralları vardır. Ben de meslek hayatım boyunca bunlara bağlı kalmaya çalıştım. En iyi bildiğim şey de gazetecinin tüm iktidarlara karşı bireylerin ve farklı toplulukların ya-nında olması evrensel ilkesini hiç aklımdan çıkarmadığımdır. Ana akımda çalıştığım 12 Eylül ve sonr..
85,68TL
Vergiler Hariç:85,68TL
Musiki, güzel sanatların kulağa hitap eden bir türü, aynı zamanda ses üzerine kurulu olan sanat ilmidir. İnsanın varoluş sürecini derinden etkileyen bu sanatın, zevki terbiye etme gibi bir özelliği olmakla beraber, kalbi tesviye eden, aklın aşırılıklarını törpüleyen, böylece temiz bir akıl, narin bi..
89,79TL
Vergiler Hariç:89,79TL
Yıllar içinde edindiği deneyimlerini, hayallerini, hayal kırıklıklarını, anılarını kaleme alan Hürriyet Kaya, hepsini “Görgülü Kuşlar Gördüğün Işler” kitabında bir araya getirdi. Görgülü kuşlar gördüğün işler…Bu sözün hayatım boyunca ayrı bir yeri oldu bende. Babamdan çok duyardım. Bir anne, bir öğr..
92,61TL
Vergiler Hariç:92,61TL
Dünyada sadece yiyip, içip üreyip ölmeye gelmiyoruz. Üretken, çevremize yararlı bir insan olabilmişsek işte o zaman gerçek insan mertebesine ulaşabiliriz. Ben kendi adıma bu ülke insanına otuz beş yıl hizmet ederek, önce anne babama, eşime, çocuklarıma, çevreme ve insanlığa karşı vazifemi yapmış olm..
93,57TL
Vergiler Hariç:93,57TL
Büyük İnsanların Büyük Aşkları Büyük eserler yazmış Voltaire, Flaubert, Hugo, Goethe, Twain, Balzac, Woolf, Fitzgerald, Kafka ve Tolstoy’u; müzisyen Beethoven ve Schumann’ı; önemli devlet liderlerinden Bonapart ve Churchill’ı; filozof ve ekonomist Marx’ı, doğa bilimci Darwin’i, biliminsanı Alexander..
110,25TL
Vergiler Hariç:110,25TL
Memiş, Anadolu’nun küçük bir kasabasının kırsal köyünde doğmuş, bıyıkları yeni terlemeye başlamış 14 yaşında bir delikanlıydı... Daha küçük yaşta, aklının ucundan bile geçmeyecek bir yolculukla kendisini başkent Ankara’da, Türkiye tarihinin ağır izlerini taşıyan o meşhur Pembe Köşk’te ve bir ülkenin..
117,18TL
Vergiler Hariç:117,18TL
“Bilimin zaferi, vatanımın yenilgisiydi. Fizikçilerin sevinci, Japonların kederiydi. Karmaşık duygular yüreğimi yakarken atom bombasıyla kavrulan, sefil durumdaki topraklarda dolandım.” 9 Ağustos 1945’te Nagasaki’ye atom bombası atıldığında radyolog Takaşi Nagai, Nagasaki’de bir hastanede çalışıyord..
122,40TL
Vergiler Hariç:122,40TL
Ay, yanaklarıma tuzlu damlalar serpiyor. Orman perileri ipekten kanatlarını saklıyorlar rüzgârlarını esirgemek için. Umudumu kaybetmedim. Biliyorum susuzluktan yere düşeceğim anda fışkıracak hayat. Buz gibi sular yüzümden süzülüp bir ark açacak kendine ve gitgide yatağını genişleterek önce bir derey..
124,89TL
Vergiler Hariç:124,89TL
Hayat Devam Ediyor;Bozkurt’a, Kastamonu’ya ve milletime önemli hizmetler ve katkılar sunduğuma inanıyorum. Kadirşinaslar biliyor. Allah’ta biliyor.17 yaşımda bilinçli olarak başladığım vatan millet hizmetimi sürdürüyorum. Çocuklarım İstanbul’da yaşadığı için, yılın özellikle kış bölümünü İstanbul’da..
129,93TL
Vergiler Hariç:129,93TL
“Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere Türk milletine canımı vereceğim.”Mustafa Kemal Atatürk’ün Osmanlı topraklarında görevde olduğu günlerden başlayarak cumhurbaşkanlığı yaptığı yıllara kadar kaleme aldığı mektupları ve cumhuriyetin ilanından sonra gerçekleştirdiği röportajları derled..
137,04TL
Vergiler Hariç:137,04TL
Elinizdeki kitap, Muazzez İlmiye Çığ'ın 70 yıllık meslek hayatına bir saygının ifadesidir.Kitap, Türkiye'nin seçkin şahsiyetlerinin mektuplarından yazılarından ve makalelerinden oluşuyor. Yazarlar, siyasetçiler, bilim insanları, basın mensupları, öğrenciler ve meslektaşlar...Ayrıca kendisiyle yapıla..
141,12TL
Vergiler Hariç:141,12TL
Buzdan damlalar.Hürriyet Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansı ile Günaydın’da 41 yıl boyunca gazeteci / yönetici olarak çalıştım. Öncelikle meslek hayatımdaki deneyimleri, genç iletişimcilerle paylaşmak için yola çıktım. Yaşadığım, tanık olduğum ve birinc, ağızdan dinlediğim olayları derledim.’’Bir Öm..
143,64TL
Vergiler Hariç:143,64TL
“Tüm Insanliga Okutulmasi Gereken Kitap.” Oprah Transilvanya’nin Sighet sehrinde dogan Elie Wiesel, 1944’te, ailesiyle beraber Auschwitz, ardindan Birkenau’ya gönderildiginde henüz 16 yasindaydi. Gece, onun bu hatiralarinin kitabidir: Bir daha hiç görmeyecegi annesi ve küçük kiz kardesinden ayrilisi..
146,49TL
Vergiler Hariç:146,49TL
...Gece takipleri için odaya gelen hemşire, gazileri uyandırmamak için yavaş ve sessiz hareket etmişti. Işığı da yakmamıştı. Kapı açıktı, koridorun ışığı yeterliydi. Sadece ateşlerini ölçecekti. Elinde bulunan ateş ölçer cihazı ile alın bölgelerinden ölçüm yapacaktı. Sıra Atilla’ya geldiğinde ateş ö..
151,20TL
Vergiler Hariç:151,20TL
Bu kitabı yazmak benim için çok zor oldu. Yaşananlar okadar ağırdı ki, anlatmak dahi hiç kolay değildi. Anlattığım kişiler beni pür dikkat dinledi, anlamaya çalıştı, hayretler içerisinde kaldı ancak hangi tepkiyi alırsam alayım beni anladıklarına ikna olmuyordum.Evet sen! Bölgeyi görmedin, dar sokak..
151,20TL
Vergiler Hariç:151,20TL
Gözlerimi açtım, tam tepemde duruyordu, yüzümün birkaç santim uzağında. O yabancı bana öyle şefkatle bakıyordu ki öleceğime emin oldum. Başımı, saçlarımı okşuyordu; Tanrım, ne kadar yakışıklıydı. Keşke beni seven biri olsa o, dedim içimden, oysa onun ağzından şu sözcükler çıktı: “Beyin kanaması geçi..
153,57TL
Vergiler Hariç:153,57TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 226 (12 Sayfa)