Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

İnceleme

Gündem Edebiyat için söylenecek olanın özü: “Hasan Öztürk, bu kitabında yazar, eser ve okur bağlamında irdelediği edebiyatın, bireysel ve toplumsal yaşamda, boş zaman değerlendirme ya da eğlence aracı olmanın ötesindeki işlevsel yerini sorguluyor. Giderek lümpenleşen dünya ile bu dünyanın bir parças..
45,36TL
Vergiler Hariç:45,36TL
Joshua, Rania, Adrian, Damien, Sin ve Tony.Bu özel insanlar yani “Hatırlayanlar” hayata bir amaç için geldiler. Bu doğrultuda tüm güçleriyle çalışırlarken bu sefer de karşılarına “Tanrı’ın Süvarileri”nden çok daha büyük ve gizemli bir güç çıkacaktır. Hatırlayanların ve onların koruyucusu Renk ..
62,85TL
Vergiler Hariç:62,85TL
"Bu kitap sizi alisilmis seylerden süpheye davet edecektir" kapak seridiyle çikan Garip, siirimizde bir büyük çigir açmisti. Garipçiler'i yüzüncü yaslarinda sirayla selamladigimiz bugünlerde, Orhan Veli'nin öncülügünde çikan Garip, bu özel ve tek baskida yeniden okuruyla bulusuyor.FOTOGRAFDört kisi ..
78,12TL
Vergiler Hariç:78,12TL
Aristoteles (MÖ 384-322): Antik Yunan felsefesinin önemli isimlerinden Aristoteles Platon’un öğrencisi, Tiran Hermias ile Büyük İskender’in hocası, Lykeion okulunun kurucusudur. Ortaçağ’da Musevi ve Müslüman düşünürleri, Hristiyan teolojisini, özellikle de skolastik düşünceyi etkilemiş, etkisi Aydın..
78,12TL
Vergiler Hariç:78,12TL
BTS, adını tüm dünyada duyurmuş, oldukça başarılı bir kore pop grubudur. Güney Kore'de kurulmuş olan BTS, Amerika dahil pek çok ülkede mılyonlarca hayran edinerek K-POP dünyasında bir ilke imza atmıştır.Önce Kore’de, sonra tüm dünyada müzik listelerinin zirvesine taht kuran BTS’nin başarısında en bü..
120,96TL
Vergiler Hariç:120,96TL
Mîsâk-ı Millî sınırlarımız dışında kalan soydaşlarımız; 1920’den itibaren gözleri Türkiye Cumhuriyeti’nde, kulakları gelecek seste, yüzyılı aşkın sabırla bekliyorlar. Soykırım ve katliamlar bağlamında, Irak Türkmenleri en fazla zulme uğramış toplum olmasına rağmen varlık mücadelesinden bir nebze ols..
127,89TL
Vergiler Hariç:127,89TL
Cumhuriyet dönemi tiyatrosunda halk edebiyatindan esinlenen ama çagdas kaliplara uygun yazilmis oyunlarin ilk örneklerini veren Ahmet Kutsi Tecer, "Koçyigit Köroglu"nun konusunu Köroglu hikâyelerinden seçer. Köroglu bir Oguz destani kahramanidir. Olaylar Anadolu'da, Islamiyet öncesinde geçer.Türk ef..
133,08TL
Vergiler Hariç:133,08TL
Bir Batılı Tibetolog ve seyyahın gözünden, Himalayaların mistik ülkesine dair her şey…Yüksekliği nedeniyle “Dünyanın Çatısı” olarak da anılan Tibet, köklü tarihi, doğal güzellikleri, ruhani bir sığınak oluşu gibi pek çok özelliğiyle uzun zamandır tüm dünyanın ilgisini çekmektedir. Bununla beraber el..
148,44TL
Vergiler Hariç:148,44TL
Aralık 1972’de, 38 yaşındaki 10 çocuk annesi Jean McConville, maskeli davetsiz misafirler tarafından bacaklarına sarılmış olan çocuklarıyla birlikte sürüklenerek Belfast’teki evinden çıkarıldı. Kadını bir daha kimse görmedi. Onun kaçırılması, Kuzey İrlanda Sorunu olarak bilinen çatışma sürecinin en ..
151,20TL
Vergiler Hariç:151,20TL
“Tabiat, her yaprağında derin yazılar olan biricik kitaptır.”– GoetheDoğanın her parçası, dünya üzerindeki her canlılık kâinatın bilgeliğini barındırır içinde. Toprağın altında kımıldanan her hücre, çatırdayan her tohum, renklenen her bitki, her yaprak, her kök ve her koku, bilgelik kitabındaki bir ..
152,34TL
Vergiler Hariç:152,34TL
“Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına, TÜRK MİLLETİ denir.”– Mustafa Kemal Atatürk Milletlerin hafızasında bazı olaylar vardır ki hiç unutulmazlar, unutulmamalıdır da zaten... Özellikle yeni nesiller açısından bu olayların üzerinden geçilmezse ya da doğruların dışında kalarak yalan yanlış ve..
152,34TL
Vergiler Hariç:152,34TL
Bir İgnliiz üvinersitesinde ypalın arşaıtramya gröe, klemileirn hrflareinin hnagi srıdaa yzaldıklarıı ömneli dğeliimş asılnda... Öenmli oaln, briinci ve sonncuu herflarin yrenide olamsımyış... Çnküü, kleimleri hraf hraf dğeil, btüün oalark oykuormuşsz... Ardakai hraflrein sırsaı kıraşık da osla düüz..
153,57TL
Vergiler Hariç:153,57TL
Bitmeyen Başlangıçlar'daki yazıların tamamında başat olan yaklaşım, modern Türk şiirinin oluşum sürecinde bireysel poetik tavırlar ile tarihsel ögelerin karşılıklı etkileşimini içeriden anlama gayreti olarak öne çıkıyor. Son iki yüzyılın şiir macerasını modernizm parantezinde anlamak ve insanın yeni..
153,72TL
Vergiler Hariç:153,72TL
Dörtlüklerini severek ve hissederek okuduğumuz Hayyam'da bilgelik kokusunu aldığımızda başka boyularını da araştırmaya koyulduk. Şiirlerinde şarap imgesinin çokluğu yanılgıya düşürdü bizi bazen..Kimdi bu şair? Günlerini şarap içerek tüketen biri mi yoksa döneminin en ünlü bilgini mi?Hayyam şöyle yan..
154,35TL
Vergiler Hariç:154,35TL
Sairin, Rilke'yle baglantisinin en belirgin örnegi üniversiteden mezun olmak için hazirladigi bitirme tezidir. Tezin yazilis tarihi 1971 yilidir. Üniversiteye baslamasinin ardindan uzun yillar geçince Zarifoglu artik mezun olmak ister. Bunun için de bir bitirme çalismasi yapmak zorunda kalir. Böylec..
156,24TL
Vergiler Hariç:156,24TL
“Çoğu yetişkin, okuma sürecinin tek yönlü işlemesi gerektiğini düşünür zira bunun aksi gerileme, olgunlukta geriye gitme olarak görülür. Önce PeterveJane denen çift başlı canavarı, ardından Narnia’yı aşıp Patrick Ness ile devam edersiniz... Derken yetişkin edebiyatına geçerek zafer kazanır, sonra d..
158,76TL
Vergiler Hariç:158,76TL
Istiklal Marsi, bütün dünyada “özgürlük” adina yazila gelmis en güçlü siirdir. Islam’in temel inançlarini bir bütün halinde vermesiyle de dogu edebiyatinin basyapitidir.Sair  “ALLAH, bu millete bir daha istiklal marsi yazdirmasin.” Sözleriyle, bu süreçte yasananlarin bir medeniyetin ölüm kalim savas..
161,61TL
Vergiler Hariç:161,61TL
Diller arasındaki etkileşim doğaldır, ancak bugün biz etkileşimden değil, tek yanlı bir etkiden söz etmek durumundayız. Yaşamımıza giren her yenilik dilimize yeni bir yabancı sözcük olarak ekleniyor. Yine de dilimizdeki kirlenmenin tek nedeni yabancı sözcükler değil. Bunlar yüzünden kendi sözcükleri..
163,80TL
Vergiler Hariç:163,80TL
Osmanli Türkçesi 1000 yillik Türk tarihinin anahtaridir. Türk tarihini ve Türk kültürünü arastirmak isteyenler, çogu zaman Osmanlica diye anilan Osmanli Türkçesi'ni bilmek zorundadir. Osmanli Türkçesi'ni bilmeyenler 1928 yilinda basilmis olan Büyük Nutuk'u bile okumaktan mahrum kalirlar.Bu eser, 12...
163,80TL
Vergiler Hariç:163,80TL
Mehmed Fuzuli adı, sözü ve anlamı, beden ve ruh kadar iç içe kabul eden; her şeyden önce sözün güzel, anlamın özel olmasını önceleyen klasik şiir geleneğinde, ulaşılması çok güç bir düzeye tekabül eder. Zira edebî sanatlar, ses ve söz tekrarları, ikilemeler, anlam ve sözcük simetrileri ve bu yolla d..
163,80TL
Vergiler Hariç:163,80TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 98 (5 Sayfa)