Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Mektup

20. yüzyıl edebiyat tarihinin en büyük itiraflarından biri sayılan bu kitap, Kafka’nın sahibine hiç ulaşmamış bir mektubu aslında. Franz Kafka, 1919’da dinlenmek üzere gittiği Schelesen’de Praglı sekreter Julie Wohryzek ile tanışır ve nişanlanır. Babaya Mektup yazarın bu evlilik kararına karşı çıkan..
69,18TL
Vergiler Hariç:69,18TL
Yaşama tutunmak zorunda kalırsam, bu mektubu paramparça edeceğim ve her zaman yaptığım gibi sessizliğimi, bilinmezliğimi korumaya devam edeceğim. Ancak bu mektup şu an elindeyse, bil ki artık ölmüş olan bir kadının, hayatını en başından son anlarına kadar sana adamış olan bir kadının hayat hikâyesin..
71,25TL
Vergiler Hariç:71,25TL
“Senin karşında özgüvenimi yitirmiştim, onun yerini sınırsız bir suçluluk duygusu almıştı... Başka insanlarla bir araya geldiğimde kendimi ansızın değiştiremiyordum, onların karşısında suçluluğumun bilincine daha çok varıyordum, çünkü daha önce de söylediğim gibi işyerinde onlara yaptığın ve benim d..
77,82TL
Vergiler Hariç:77,82TL
Büyük sikintilarin yasandigi çalkantili dönemlerde bile ailesinin sorumlulugunu tasiyan bir yazarin es ve baba olarak portresini çizen bu mektuplar, Sabahattin Ali'yi yakindan tanimamizi sagliyor. "Bundan sonra hiç kimse sana benim kadar yakin olmayacak. Beraber Almanca ögrenecegiz, ben Ingilizce ög..
87,90TL
Vergiler Hariç:87,90TL
Üstelik de herhangi bir itirazda bulunamazdım çünkü senin aklına yatmayan bir konuda veya sen açmadığın sürece meseleyi daha en başından sakin bir şekilde ele almak mümkün değil-di, senin otoriter mizacın buna müsaade etmez. Bu durumu son yıllarda kalbindeki rahatsızlıklara yorar oldun, oysa senin f..
105,93TL
Vergiler Hariç:105,93TL
Çok sevgili baba,geçenlerde bir kez, senden korktugumu öne sürmemin nedenini sormustun. Genellikle oldugu gibi, verecek hiçbir cevap bulamadim, kismen tam da sana karsi duydugum bu korku yüzünden, kismen de bu korkuyu gerekçelendirmek üzere, konusurken toparlayabilecegimden çok daha fazla ayrinti ge..
124,98TL
Vergiler Hariç:124,98TL
Ürün Adı: Genç Bir Şaire Mektuplar..
132,81TL
Vergiler Hariç:132,81TL
Iran Mektuplari, dünyayi kesfetme arzusuyla Fransa’ya giden iki Iran soylusunun mektuplarindan olusur. Devlet, toplum, kültür, demografi vs. konulari çarpici anekdotlarla isleyen bu hiciv, ilk kez 1721 yilinda roman olarak yayimlanmis, Montesquieu’ye büyük ün kazandirmistir.Ürün Adı: İran Mektupları..
136,71TL
Vergiler Hariç:136,71TL
Malum; hayat bir yolculuk…Kimi zaman yolların, kimi zaman koşulların değiştiği ama yolu yürüyenin değişmediği “iki kapılı bir han”.Bu kitap bir yolcunun günlüğü; yaşadıklarının, hissettiklerinin bazen yazıya bazen de çizgiye döküldüğü bir günlük.Bu kitap aynı zamanda bir armağan; bir güzele adanan…İ..
182,70TL
Vergiler Hariç:182,70TL
1919 yilinda Prag'daki bir kafede tanistiklarinda Franz Kafka 36, Milena Jesenská 23 yasindaydi. Milena yasadigi Viyana'ya döndükten sonra Kafka'ya bir mektup yazarak eserlerini çevirmek istedigini söyler. Kafka buna olumlu yanit verir. Hastaligi nedeniyle kaldigi Meran'dan 1 yil sonra Milena'ya iki..
191,85TL
Vergiler Hariç:191,85TL
En çok okunan klasikler, özenli çevirilerle ve alanında uzman akademisyenlerin editörlüğünde okuyucuyla buluşuyor.Yirmi üç yaşında mutsuz bir hayata hapsolmuş Milena, öğretmen ve gazeteci olarak görev yapacağı Viyana'ya taşınır. Orada Kafka'nın kısa hikâyelerini okur ve ona eserlerini çevirmek için ..
207,03TL
Vergiler Hariç:207,03TL
Cahit Zarifoglu’nun bu kitapta yer alan mektuplari daha çok Mavera dergisinin çiktigi yillara aittir. Ve hemen hepsi bu dergiyle münasebeti olan kisilere yazilmistir.bunlardan bir bölümü onun beraber yola çiktiklari yazar sairdostlarina bir bölümü de dergiye ürün gönderen yazar-sair adaylarina yazil..
234,36TL
Vergiler Hariç:234,36TL
İyi Hikâye Nobel Ödüllü yazar J.M. Coetzee ile klinik psikolog Arabella Kurtz arasında geçen, psikoterapi ve hikâye anlatma sanatı üzerine büyüleyici bir diyalog. Coetzee ve Kurtz, psikanalitik kuramları ve terapi yöntemlerini edebiyat eserleriyle yan yana getirerek psikoterapiyi, psikoterapideki ge..
252,00TL
Vergiler Hariç:252,00TL
“…..Oldu olası Rabbânî bir arzu, bir ilâhî irâde ile koşulduğum “yazmak” vazîfe ve fiilini yerine getirdikten sonra meydana gelen eser ile bir gûna alâkalanmak yoluna gitmemişimdir. Öyle ki müsveddeyi tebyiz edip bir tarafa koymakla mükellefiyetimin tamamlandığına inanarak üst tarafını angarya saymı..
273,42TL
Vergiler Hariç:273,42TL
Vincent Van Gogh’un on yedi yil boyunca, intiharindan iki gün önceye dek kardesi Theo’ya yazdigi mektuplar, sanatçinin Auvers-Sur Oise’da noktalanan yasamindan ve yaratim sürecinden bir kesiti sunuyor.“Geçmisi düsündügümde -hemen hemen yenilmez zorluklarla dolu olan gelecegi düsündügümde, sevmedigim..
312,48TL
Vergiler Hariç:312,48TL
CLZ404 Meşhurların Mektupları
STOK TÜKENDİ
Meshurlarin Mektuplari Avrupalilar, Osmanli Devletinin Viyana'ya kadar ilerlemesinden çok korkup, basarisinin sebebini ararlar. Fakat bir türlü Osmanlilarin savaslarda basarili olmasinin ve dünyaya hükmetmesinin sirrini çözemezler. Istanbul'daki Ingiliz elçisi uzun arayistan sonra Osmanlilarin basar..
21,54TL
Vergiler Hariç:21,54TL
CLZ404 Ada
%54 İndirim STOK TÜKENDİ
Samih Rifat’ın kaleminden Ada: Çocukluk zamanının silinmiş izlerini rüzgârda, denizde, insan sesinde arayan belleğin yeniden incelikle resmettiği şiirsel anı fragmanları.“Basit, sıradan şeyler üstüne kısa metinler, kırk kırkbeş yıl öncesinin oldukça bulanık anıları. Bir tür bellek zorlaması, bir çoc..
36,04TL 78,12TL
Vergiler Hariç:36,04TL
CLZ404 Yeni Bulunmuş Mektuplar
%54 İndirim STOK TÜKENDİ
"1986'da bir sahafta, Kafka'nin o güne dek bilinmeyen, dokuz mektup, yirmi iki kartpostal ve bir manzara kartindan olusan bir paket bulundu. Yeni Bulunmus Mektuplar adiyla yayimlanan bu mektup ve kartpostallar, Kafka'nin yasaminin son iki yilinda (1922-24) ailesine yazdiklarini bir araya getiriyor.K..
36,80TL 80,40TL
Vergiler Hariç:36,80TL
CLZ404 Doğruyu Aradım Güzeli Sevdim
%56 İndirim STOK TÜKENDİ
Usta yönetmen Halit Refiğ'in 1950'lerden günümüze uzanan deneme ve tanıklık yazılarında kimler yok ki? Toplumsal gerçekçi sinemanın yönetmenleri Metin Erksan, Lütfi Akad, sinemamızda unutulmaz filmlerin yönetmeni Atıf Yılmaz ve yıldız oyuncularla ilgili anılar, anekdotlar, düşünceler...Yalnızca sine..
41,50TL 94,50TL
Vergiler Hariç:41,50TL
CLZ404 Sevgili Öğretmenim
%57 İndirim STOK TÜKENDİ
Bu mektuplar 15-18 yaş aralığındaki ergenlik dönemi öğrencilerim tarafından yazıldı.Mektuplarda gerçekliği ve samimiyeti yitirmemek adına mümkün olduğunca düzeltme yapmamaya gayret ettim.Eminim ki bu mektuplar sizlerin de kalbine dokunacak ve çocuklarımın kalbinden dökülen bu samimi kelimeleri okurk..
45,91TL 107,73TL
Vergiler Hariç:45,91TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 35 (2 Sayfa)