Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Tarihi Roman

Sultan II. Abdülhamid Han Dönemi…Yıldız İstihbarat Teşkilatı’nın işleyişini esrarengiz bir kurgu ile yorumlayan dokunaklı bir yapıt…Yüzyılın başında Anadolu’da yaşam… Gelişen yenilikçi akımların Anadolu insanı üzerindeki etkisi ve bunların yıldız Sarayı’na yansımaları…Efsanevi şahsiyetler, sırlı ola..
45,36TL
Vergiler Hariç:45,36TL
Yaşam sevgisi, yiğitlik, aşk gibi konuların işlendiği bu destan, diğer destanlar gibi insanoğlunun ölümsüzlük arayışının kanıtlarından biridir. Sait Maden'in Batı kaynaklarından çevirdiği Gılgamış Destanı'nın, Yunan destanı İlyada'dan, Hint destanı Mahabharata'dan beş bin yıl öncesinde yazıya geçiri..
62,49TL
Vergiler Hariç:62,49TL
Osmanlı Devrinde Hoca Nüfuzu, “Tarihi Sevdiren Adam” ismiyle tanınan ve çalışmalarını Osmanlı Devleti üzerinde yoğunlaştıran Ahmet Refik Altınay’ın kaleme aldığı en önemli eserlerden biridir. Altınay’ın, devrin önemli ve tarihî hadiselerini konu alan eserlerinin sayısı yüz elliyi geçmektedir. Bu dön..
68,04TL
Vergiler Hariç:68,04TL
Onlar; nice karli, buzlu yollarda, sarp kayaliklarda, yaninda yöresinde arkadaslari birer birer düserken direnenler... içeri kan aglayarak bu müthis geçidi yürüyerek tüketenler.. Allahüekber daglarinda kar kelebekleri gibi düsen mehmetçiklerden arta kalanlar... soguktan kavrulanlar, açliktan karinla..
78,12TL
Vergiler Hariç:78,12TL
Hesiodos (y. MÖ VIII. yüzyil): Kullandigi dil, yapitlarinin tasidigi bazi karakteristik özellikler, hayati hakkinda çok az bilgiye sahip oldugumuz Hesiodos’un Aiol ve Ion kökenli oldugunu göstermektedir. Büyük ozana ait oldugu kanitlanmis iki önemli eserden biri olan Theogonia, evrenin yaratilisi, t..
89,85TL
Vergiler Hariç:89,85TL
BİR ETRÜSK ROMANI… Nadir Doğan’ın ezberleri bozan usta kaleminden, polisiye lezzetinde müthiş bir tarihi macera… Edebiyatın, gerçek tarihle buluştuğu ve birlikte gelişen iki kurgunun, insanı soluk soluğa bıraktığı Etrüsk çılgınlığına katılmaya, hazır mısınız? Herodot’un anlattığı gizemli Etrüsklerin..
100,17TL
Vergiler Hariç:100,17TL
Üç şehzade; Ahmet , Korkut , Selim. Kardeş katlini kanunlaştıran Fatih Sultan Mehmed'in torunları.Bayezid Han'ın oğulları.Taht bir tane.Saltanata düşkünlük mü kazanacak , yoksa Osmanlıyı daha ileri götürme arzusu mu? Diğer kutupta Şah İsmail, ve Taçlı Hatun.Aşk ve hırs. İslamın hüküm sürdüğü bu topr..
102,39TL
Vergiler Hariç:102,39TL
Çocuk kahramanlarımız I. Dünya Savaşı’nda olduğu gibi Kurtuluş Savaşı yıllarında da gerçekten çok büyük yararlılıklargösterdi. Söz konusu vatan olduğunda Türk evlatları tıpkı babaları, ağabeyleri, amcaları, dayıları, anneleri gibi vatan ve milletsavunmasında üzerine düşen vazifeyi layıkıyla yerine g..
136,08TL
Vergiler Hariç:136,08TL
Onun büyük fetihleri, hayatı herkes tarafından az çok biliniyor. Bilinmesi gereken ruh dünyasında neler yaşadığı. Dinin erkânını yüceltmeye çalışırken aldığı güç ve arkasındaki sır. Çağ açıp çağ kapayan o ışığın, bir sultanın dünyasında nasıl yandığının görülmesi. Yüreğinde yanan ateşin nasıl parlay..
143,64TL
Vergiler Hariç:143,64TL
Osmanlı Devleti, kurulduğu günden itibaren sadece teşkilâtlanması ile değil ordusunun kudretiyle de tüm dünyaya nam salmıştır. Şüphesiz bu ordunun en bilinen sınıfı olan yeniçeriler, ocağa kabul edilmelerinden yetiştirilmelerine, savaş meydanlarındaki kabiliyetlerinden sahip oldukları özelliklere ka..
147,27TL
Vergiler Hariç:147,27TL
Tarihler, 1167 senesini gösteriyordu ki Moğolistan'ın uçsuz bucaksız ovalarında, atlarını solukları kesilinceye kadar süren savaşçıların arasından sonraları taçlara ve tahtlara hâkim olacak bir Han dünyaya geldi. Henüz gençken ileride göğüs gereceği zorluklara alışacağı bir serüvende nice zorluklard..
147,27TL
Vergiler Hariç:147,27TL
Fırtına ağaçları dibinden sökecek kadar şiddetliydi. Hava buz gibiydi ve Nice sokakları iyice tenhalaşmıştı. Geniş bir caddenin köşesinde elektrik direğine sırtını yaslayan hırpanî kılıklı bir adam, elini cebine soktu. Kirden rengini yitirmiş bir mendil çıkarıp burnunu sildi. Mendili tekrar cebine s..
163,80TL
Vergiler Hariç:163,80TL
Tarihin karanlık bir döneminde hayatta kalma gücüne ve sevgiye dair olağanüstü bir hikâye! 2. Dünya Savaşı tüm dehşetiyle sürerken 10 yaşındaki Manami Amerika’daki yaşamının ne kadar huzurlu olduğunun farkında değildir. 1942 yılında Japonya Amerika’nın Pearl Harbor limanını bombalayınca, Amerikan hü..
164,04TL
Vergiler Hariç:164,04TL
Doğunun zenginliklerini talan etmek için Avrupa’nın dört bir yanından toplanan altı yüz bin kişilik Haçlı ordusu büyük bir zulümle Kudüs’ü ele geçirmişti.İslam coğrafyasının kalbine hançer gibi saplanan bu işgal tüm Müslümanların gönüllerini dağlamıştı. Parıldamıyordu gözler ümitle ve gülümsemiyordu..
164,43TL
Vergiler Hariç:164,43TL
Bu kitapçik, ortaögretim ögrencileri ile Çanakkale Savasi'ni kisaca ve dogru ögrenmek isteyenlere, ev hanimlarina, esnaflara, zanaatkârlara ve Mehmetçiklere yardimci olmak için Dirilis-Çanakkale 1915 adli kitabin kisaltilmis biçimidir.Ve yakin tarihimizin dürüst, gerçek, dogru bir kilavuzu niteligin..
165,84TL
Vergiler Hariç:165,84TL
Ülkenin gündemi bir anda değişmiş, bütün gözler Menemen’de cereyan eden meşum hadiseye çevrilmişti. Muallim birlikleri başta olmak üzere çeşitli meslek teşekkülleri ve cemiyetler ardı ardına beyannameler yayınlıyor, gazeteler konu ile alakalı gelişmeleri duyurmak için birbirleri ile yarışıyorlardı...
171,99TL
Vergiler Hariç:171,99TL
1934 yilinda Van Eyek’in basyapiti Mistik Kuzuya Tapinilmasi eserinden bir pano Ghent Katedrali’nden çalindi, Pano hiç bulunamadi.Kutsal Panonun Sifresi kitabinda Karl Hammer, Naziler tarafindan yapilmis sanat hirsizliginin izini süren CIA ve MI5 istihbarat örgütlerinde çalismis bir sanat tarihçisi ..
173,25TL
Vergiler Hariç:173,25TL
Zaman, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü büyütmekte ve güçlendirmektedir. Atatürk'e yapılan densiz saldırılar, onu yıpratmaz, daha çok anlaşılmasını sağlar.Dünya onu hem savaşın hem barışın kahramanı olarak bilmektedir. 5 kıta 80 ülke dolaştım, tüm coğrafyalarda Atatürk'le karşılaştım. Atatürk, hakkında ..
181,44TL
Vergiler Hariç:181,44TL
Kurşun gibi ağır her soruya tek tek cevap aradılar. Haysiyetin ve şahsî fedakârlığın sınırlarını mütereddit cümlelerle kolaçan ettiler. Doluyu boşalttılar, boşu doldurdular, ölçtüler, biçtiler nihayet gece yarısına doğru karara vardılar. Hüküm cümlesi zehir gibi dudaklarından döküldü: Serbest Fırka..
184,29TL
Vergiler Hariç:184,29TL
Ben Mehmet Yahya Usta. Bin yaşındayım, belki de daha fazla. Yerde yatansa İskender, benden bir yaş büyük. Yay ustası zanneder beni insanlar. Oysa ben gönüller yapar, kalpler onarırım. Kör zanneder beni insanlar, ben görmek için göze gerek olmadığını bilirim.İskender mi? Onu tanırsınız siz. İlkin Bed..
189,00TL
Vergiler Hariç:189,00TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 134 (7 Sayfa)