Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Biyografi-Otobiyografi

Yıllar önce Bakırköy Kadın Cezaevi'nde birkaç gün geçirebilmek ve izlenimlerimi yazabilmek için çalmadık kapı bırakmamış, bütün çabalarıma rağmen bu isteğimi gerçekleştirememiştim. Yaklaşık 10 yıl sonra bir şüpheli olarak tutuklandıktan sonra cezaevine gönderilip üstelik de her kesimin hakkında “pek..
37,80TL
Vergiler Hariç:37,80TL
Farabi'nin sistemi varlığın ilkesini manevi saymakla birlikte geometri ve mantığı temel alan, fizikten (tabiat ilimleri) geçerek metafiziğe yükselen bir sistemdir. Eflatun (Platon), Aristo ve Yeni Eflatunculuk'tan gelen ve sistemin bütünü içinde yer yer görülen eklektisizm rastgele bir derleme tarzı..
40,32TL
Vergiler Hariç:40,32TL
Bil ki bu birinci kitapta inceleyeceğimiz kaide ve usuller, benim tarafımdan icat edilmiş olup faydası çok ve kalpleri şiddetle kendine çeken bir ilimdir. Ben bu araştırma metodunu, derin uğraşma ve incelemelerden sonra iktiza ettim. Bahsedeceğimiz bu ilim hitabet ilmi değildir. Çünkü hitabet ilmi m..
40,32TL
Vergiler Hariç:40,32TL
Muhammed Ali… Ringlerin kralı bir Müslüman… Muhammed Ali… Çocukken bisikletinin çalınması ile başlayan serüven, seksenli yaşlarda Parkinson hastalığı ile son bulan bir hayat… Muhammed Ali… Beyaz adama karşı siyah adamın mücadelesini Müslüman kimliği ile veren bir kelebek…Muhammed Ali… Beyaz adamın o..
48,84TL
Vergiler Hariç:48,84TL
“Bir kitabı okuyup bitirdiğiniz zaman, bunu yazan keşke çok yakın bir arkadaşım olaydı da, canım her istediğinde onu telefonla arayıp konuşabilseydim diyorsanız, o kitap bence gerçekten iyidir.”Edebiyat tarihinde, şüphesiz en çok merak uyandıran yazarların başında gelir J. D. Salinger.Çavdar Tarlası..
53,88TL
Vergiler Hariç:53,88TL
Hayat, sen planlar yaparken başına gelendir.60’larda önce İngiltere’yi sonra dünyayı kasıp kavuran efsanevi grup The Beatles’ın mimarı John Lennon’ın sıra dışı hayatını bilinmeyen yönleriyle anlatıyor bu biyografi.Aynı zamanda sanatçının çocukluk travmalarını, uyuşturucu sorununu, hayatının aşkı Yok..
53,88TL
Vergiler Hariç:53,88TL
“Dünyada hayatın bir tek manası varsa o da sevmektir.”Toplumcu gerçekçi dilin en iyi örneklerini veren, Türkçe edebiyatın en önemli isimlerinden olan Sabahattin Ali’nin mücadele dolu kısa hayatı ve dönemin entelektüel çevresi ayrıntılı ve akıcı bir dille anlatılıyor.Fikirleri ve yazdığı yazılarla ya..
53,88TL
Vergiler Hariç:53,88TL
“İyilikle gülümseyebilen insanlar vardı hala.”Gençlik yıllarının coşkun dünyasından trajik ölümünün distopik atmosferine kadar pek çok uzamı deneyimleyen Zweig, eserleriyle Batı medeniyetinin yıkıma doğru ilerleyişini kayıt altına aldı. Yarattığı karakterler üzerinden insanın en derindeki katmanını ..
53,88TL
Vergiler Hariç:53,88TL
Sokullu Mehmet Paşa, Sultan Selim döneminde sorunları sefere çıkarak savaş yoluyla çözmekten çok, barışçı yollarla çözmeye çaba harcıyordu. Sefer yolları çok uzamış ve çoğalmıştı. Avrupa içlerinde Avusturya, Macaristan veya Güney Almanya’ya sefere gidiliyordu. Yüz bini aşkın asker, binlerce hayvan, ..
55,44TL
Vergiler Hariç:55,44TL
Gündüzü ve zamanı seçtik biz, saygılı dileğinde bir buluşmadın. Dört bölgeyi çağırmak için misk unuyla karışık yağ yakıyoruz. Dokuz kat gök açılsın, yüce varlıklar görünsün. Lütuf getirsin bize, büyük iyilikler getirsin diye. Kara bulutlann üstünde koşar, yüceıvarlıkların arabaları, Uçan ejderler ko..
68,04TL
Vergiler Hariç:68,04TL
20. yüzyılın dehası olarak anılan ünlü fizikçi Einstein’ın oluşturduğu teoriler astronomi başta olmak üzere birçok bilim dalının önünü açıcı bir işleve sahiptir. Onun bilim ve araştırma tutkusu, hayatın zorluklarına rağmen hiç tükenmemiş ve gelecek nesillere örnek teşkil etmiştir. Hem çalışma disipl..
77,97TL
Vergiler Hariç:77,97TL
Che'ye ilk kez 1955 Temmuz ya da Ağustos'unda rastladım. Bir gece içinde, gelecekteki Granma yolcularına katılmaya karar verdiğini yazmıştır, oysaki o anda yolculuk için ne gemi, ne silah, ne de insan vardı. işte bu koşullar altında Raul ile birlikte, Che, Granma listesinde yer alan ilk iki kişiden ..
83,16TL
Vergiler Hariç:83,16TL
Atatürkün VasiyetiMalik olduğum bütün nukut ve hisse senetleriyle Çankayadaki menkul ve gayrimenkul emvalimi Cumhuriyet Halk Partisine atideki şartlara, terk ve vasiyet ediyorum:1. Nukut ve hisse senetleri. şimdiki gibi İş Bankası tarafından nemalandırılacaktır.2. Her seneki gibi nemadan. nispetleri..
83,16TL
Vergiler Hariç:83,16TL
“Düşünmek için aklı başında, derin düşünmek için oldukça deli olmalısın.”Tesla zamanın ötesinde bir insan. Belki de bizim zamanımızın bile ötesinde...100 yıl önceki öngörülerinin bazılarının hâlâ anlaşılamamış olması hiçte şaşırtıcı değil…Radyodan kablosuz elektriğe günümüzde kullandığımız binlerce ..
83,49TL
Vergiler Hariç:83,49TL
Yunus Emre- Ön tarafi açilir-kapanir bir mikâp içinde hayati yakalamak... Kapana kistirir gibi.. Tiyatro budur.- Bana sorarsiniz beserî kesiflerin en büyügü olarak tekerlegi gösteririm. Sanat sekilleri içinde bence en büyük kesif tiyatro.. Tekerlek, nasil, bitmeyen mesafeler üzerinde sonsuz bir dönü..
85,92TL
Vergiler Hariç:85,92TL
Ben Kimim setinde edebiyattan spora, sanattan bilime, siyasetten iş dünyasına birçok alanda adını Türk ve dünya tarihine yazdıran isimlerin biyografisi yer alıyor. Biyografiler; her bir ismin hayatında öne çıkan temel değer etrafında hikâye tadında kaleme alındı. Her bir kitap; gerçek bilgilerden yo..
87,90TL
Vergiler Hariç:87,90TL
Ben Kimim setinde edebiyattan spora, sanattan bilime, siyasetten iş dünyasına birçok alanda adını Türk ve dünya tarihine yazdıran isimlerin biyografisi yer alıyor. Biyografiler; her bir ismin hayatında öne çıkan temel değer etrafında hikâye tadında kaleme alındı. Her bir kitap; gerçek bilgilerden yo..
87,90TL
Vergiler Hariç:87,90TL
Ben Kimim setinde edebiyattan spora, sanattan bilime, siyasetten iş dünyasına birçok alanda adını Türk ve dünya tarihine yazdıran isimlerin biyografisi yer alıyor. Biyografiler; her bir ismin hayatında, ön plana çıkan temel değer etrafında olmak üzere hikâye tadında kaleme alındı. Her bir kitap; ger..
87,90TL
Vergiler Hariç:87,90TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 124 (7 Sayfa)