Colezium Kategoriler
Sepetiniz
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler!
ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel Fiyatları Colezium'da
& En Uygun Fiyatlı PazarYeri Entegrasyonu Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! ANAHTAR TESLİM & E-TİCARET SİSTEMLERİ
E-TİCARET & DANIŞMANLIĞI Toptan Alımlar ve Amazon Depo Alımlarında İndirimler! Dropshipping Bayi Özel FiyatlarıColezium'da

Deneme

21. yüzyılda insanlar artık birbirlerine savaş veya askerlik anılarını anlatmıyorlar, anlattıkları zaman da zaten dinleyen olmuyor.21. yüzyıl, insanların birbirlerine sivil toplum kuruluşları, projeler ve dünyanın farklı yerlerinden topladıkları hikâyeleri anlattıkları bir asır.En zengin olanlarımız..
20,58TL
Vergiler Hariç:20,58TL
“Artık bütün dünya çığırından çıkmıştı. Üstelik kimse bunu zerre kadar önemsemiyordu. Bir dolu uluslararası kongreler düzenledi ama hiçbiri bilimadamlarının egolarını tatmin ettiği toplantılardan öteye geçemedi.Devlet başkanları bir araya gelip alınabilecek önlemler konusunda görüşmeler yaptı ama he..
31,20TL
Vergiler Hariç:31,20TL
Bu eser, insanların etkisiyle bir süre sonra kendine yabancılaşan bir köpeğin, başka bir köpek üzerinden yaşamı anlatmasını konu alır.Buradaki verilmek istenen düşünce aslında insanın, insana, topluma, kendine… Nasıl yabancılaştığıdır. Özünde insanın kendini kaybetmesini ve toplumun iletişimsizliğin..
42,84TL
Vergiler Hariç:42,84TL
ey ömrün şu kısacık vaktinde kaleme-kelama sığmayaney içimde bir kağıt parçası gibi tutuşup yanansenin ateşinin sırrında bu kadar İbrahim olmuşken canım, kazasız-belasız ve dahi sessiz-sedasız bir şekilde bildiğim kelimelerle seni anlatmak çok zor, biliyorum. her şeyini göze aldığım varlığının hikay..
51,18TL
Vergiler Hariç:51,18TL
Merhaba MeriDün bir mektup aldım. Eminim çok uzun yıllardan geliyordur. Hitap yazmamışsınız. Zaten iç dökmek için yazıldığı aşikâr. Çok özür dilerim, kendimi tanıtmayı unuttum. Ben İbrahim. Ama siz bana ibo deyin. Ben kısaltmayı severim. Evet, sizde görüyorsunuz ki sizi tanımadan meri dedim. Umarım ..
51,99TL
Vergiler Hariç:51,99TL
Âşık olmak ne demek? Birine tamamen güvenmek, kendini ona koşulsuz teslim etmek sahi ne demek? Herkesin acısıyla tatlısıyla bir hikâyesi vardır. Bütün acılar, üzüntüler, sevinçler hatta insanlar bile gelip geçicidir. Artık dayanamayacağım dediğimiz hiçbir acı da baki değildir. Önemli olan senin kend..
53,88TL
Vergiler Hariç:53,88TL
Bu hikayelerde okuyucu, H. Ziya Usakligil’in sadece hikayecilik yönünü tanimakla kalmayacak, ayni zamanda yazarin his ve hayal dünyasina girerek yazarin, seyahat, kadin, evlilik, çocukluk, gençlik, yaslilik gibi insana iliskin düsüncelerini bulacaktir. Halid Ziya Usakligil’in duyarliligini yakindan ..
69,30TL
Vergiler Hariç:69,30TL
Dışarda bir fırtına bir kıyamet kopuyordu gitsin. Rüzgâr sokağın içinde dört dönüyordu. Aylardan Ocak ve kar taneleri bizim evin balkonun kenarında birbirleriyle dans ediyorlardı. Balkonda donmasından korktuğu çiçeklerini tek tek peteğin kenarına özenle yerleştiren annem mırıldanarak; “İnsan ancak y..
69,30TL
Vergiler Hariç:69,30TL
Kitap satmayı meslek edinmek ister miyim peki? Her şeyi hesaba katarsak, işverenimin nezaketine ve dükkânda mutlu günler geçirmiş olmama rağmen – hayır.Kitap alma alışkanlığı, sigara tiryakiliğinden gerçekten daha mı pahalı? Kitaplar ve Sigaralar, George Orwell’in yıllar içinde şu veya bu şekilde ed..
76,62TL
Vergiler Hariç:76,62TL
Bu kitap, Ahmet Kasim in Malumat gazetesinde yayimlanan fikralarindan olusmustur. Edebiyatimizdaki "sehir yazilarinin ilk örnegidir. Yazarin en(önemli eseri olarak görülür. Ahmet Rasim, devrin Istanbul'unu sokagindan, pazarina, basin camiasindan, eglence mekanlarina usta bir gazeteci ve sair gözüyle..
78,63TL
Vergiler Hariç:78,63TL
Selim Ileri “O Belde’yi bile kimsenin okudugu yok ya, ama Ahmet Hasim’in güzelim düzyazilarinin hiç mi hiç okunmadigini adim gibi biliyorum.“ diye bir degerlendirmede bulunuyor. 100 Temel Eser arasina girmesiyle eserin okur sayisinda artis olmus ve özellikle liseli ögrenciler Ahmet Hasim’in nesir ya..
82,23TL
Vergiler Hariç:82,23TL
Bir umudun, denize yelken açması gibidir hayat…Gülüşündeki en sahte gerçeklik, sensin…Bir kalem, bir silgi gibidir aşk, roman yazarsın kitap olur ama gönül koyarsan duman olur.Bir zamanlar sevgiyle başlayan aşk sözcükleri, ileri ki yıllarda kendini nefret dolu gözyaşlarına bırakıyor…Ürün Adı: Hayal ..
83,49TL
Vergiler Hariç:83,49TL
II. Mahmut’un tahtta oturdugu 1823 yilinda, Istanbul Limani’na yanasan bir gemiden indirilen yükler arasinda, bir de zürafa vardir. Misir Valisi Mehmet Ali Pasa’nin padisaha armagan olarak gönderdigi zürafa, kendisini ilk kez gören Istanbullular’in saskin bakislari arasinda Çinili Kösk Meydani’na ge..
85,92TL
Vergiler Hariç:85,92TL
Nâzim sayisiz dostlarindan biri olarak, Pablo Neruda’yi ziyaret etmeye karar verir. Ne de olsa, Neruda onun evine gelmis, yaninda da armagan olarak kirmizi renkte bir kadeh getirmistir...Avrupa’daki bir arkadasina telefon açar ve ondan Neruda’nin adresini ister. Bu istek, bir gün bile yasamaz yorgun..
85,92TL
Vergiler Hariç:85,92TL
Kainat insanla başlamadı ama insanla sürecek. ‘O’nun nefsinden ilhamını alan insan tercih salahiyeti verilmiş tek yaratılandır. Bu yüzden var olanların en övülmüşü ve en mesuliyet yüklenmişi insandır. Ezeli ve edebi bilen ‘O’ insanın kutsanmış varoluşa, seçim yaparak ulaşması için kötülüğün de terci..
86,64TL
Vergiler Hariç:86,64TL
“...Genç bayanlar, bence siz utanç duyulacak kadar cahilsiniz.Asla önemli denecek bir keşif yapmadınız. Asla bir imparatorluğu sarsmadınız ya da bir orduyu savaşa götürmediniz. Shakespeare'in oyunlarını yazmadınız ve asla barbar bir ırka, medeniyetin nimetlerini tanıtmadınız.Mazeretiniz nedir?İnsanı..
88,83TL
Vergiler Hariç:88,83TL
Türk Siirinin ve öyküsünün önemli adlarinin seçme eserlerini gençlerle bulusturan Dogan Kardes Dizisi, iki yeni kitapla deneme türüne çagiriyor okurunu Cânim Efendim, Bilseniz ne kadar severim cânim demeyi. Ca’yi söyle uzatarak... Kisaca söylemenin de bir zevki, bir tatliligi vardir, bilirim, ama ca..
97,65TL
Vergiler Hariç:97,65TL
Tarih: 1 Ocak 1921... Yeni bir yılın ilk sabahında İstanbul'a kar yağmış ama pek tutmamıştır... Yol kenarlarında ve Çamlıca tepesinde beyazlıklar göze çarpıyor... Sirkeci'den demir alan bir vapur pamuk balyalarıyla dolu olsa da, asıl yükü direnişe katılmak için Anadolu'ya geçen Kuva-i Milliyecilerdi..
97,65TL
Vergiler Hariç:97,65TL
Sevmek, Sevinmek, Iyi Seyler Üstüne ve Yasar Kemal..."Ben sevgiden, sevinçten söz açmak istemez miyim, delice, çilginca, içim tasa tasa, bir sevinçten söz açmak istemez miyim? Ben sevinçli adamim. Bu dünya böyle olmasa, böyle kara, karanlik olmasa, ben sevinçten tasar cosardim. Yaradilisim karanlikt..
97,65TL
Vergiler Hariç:97,65TL
Türkçeyi güzel kullanan yazarlardan biri olan Sevket Rado sohbetlerinde akici ve kolay anlasilir bir üsluba sahip.Esref Saat çocuklara hatta her seviyedeki insana vazife duygusunu, etrafina faydali olmayi, güçlüklerden yilmamayi, aileye bagli olmayi telkin etmek amaciyla Istanbul Radyosu’ndaki konus..
98,28TL
Vergiler Hariç:98,28TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 665 (34 Sayfa)