Colezium Kategoriler
Sepetiniz

Bayi İade Sistemi

İadesi kabul edilen tek kategori Giyim Kategorileridir. İç Giyim ve Fantezi Giyim kategorileri hariçtir hijyen ürünleri olduğu için ve kapalı paket gönderildiğinden dolayı denenip gönderilse bile iade alınmamaktadır..

Diğer tüm kategorilerimizde Firmamız veya tedarikcilerimiz tarafından hatalı/eksik/yanlış gönderilen ürünler haricinde bayiden direk iade kabul edilmeyecektir.

Bayinin elinde mevcut olan iade gelmiş ürünlerde Çözüm Merkezi'miz üzerinden destek talebi açarak ürünün tekrar stoklara eklenmesi talebi oluşturduktan sonra gelen ilk siparişte bayinin elinde mevcut olan ürün değerlendirilerek bayinin en az şekilde zarar görmesi sağlanır. Bayi elinde bulunan ürünün bizden satışının gelme süresi belirsiz süredir. 1-2-3 gün içerisinde satış kesin gelir denilemez. İlk gelen siparişte bayi bilgilendirilerek kendisine en yakın kargo firması pdf'si gönderilir ve bayi kargoya verip görsel paylaşıldıktan sonra iadesi geçilir. Bayiye bu şekilde yardımcı olunmaktadır.

Kargo nedeniyle hasarlı, müşteri beğenmemesi, garanti/servis durumundaki iadelerin tüm mesuliyeti bayilere ait olacaktır. Bu ürünlerde ve keyfi iadeler kabul edilmeyecektir. (Vazgeçtim siparişi keyfi iadeye girmektedir.)

Kargo tarafından hasarlı ürün kargo firmalarının TUTANAĞI ( her firmada ismi farklılık gösterebilir hasar tespit tutanağı ile işleme alınarak kargo firmasından tazmin edebilirsiniz.

Depo adresimize bayi müşterilerinden iade kabul edilmeyecek olup, bayilerin Pazaryerlerinde bulunan iade adreslerini kendi adresleri ile güncellemeleri gerekmektedir. Bizden habersiz bizim adresimizi iade adresi yapan bayilerden gelen ürünler bayiye gönderilecektir. 

Colezium.com ile alakalı bir sorundan dolayı iade süreci yaşanması durumunda, paketin sadece sizin tarafınızdan verilecek PTT Kargo Kodu ile kargo masrafları bize ait olacak şekilde depomuza kabulü sağlanacaktır. Müşteriden direk iade alınmayacaktır. Yani müşterinin paketi sizin adresinize göndermesi, sonrasında depomuza sizin tarafınızdan iade edilmesi gerekmektedir.

Sipariş İptalleri : Siparişiniz eğer kargoya teslim edildikten sonra iptal olursa. Ürünün kargodan bize tekrar gelmesi ile ürün bedeli bakiye olarak sisteme yüklenecektir (ortalama 2 iş günü sürebilmektedir.)

İadesi kabul edilen bir ürün olduğunda madde 1 de iadesi mümkün olan ürün ise ürün bedeli faturası kesildiyse KDV si düşülerek bakiye olarak yüklenecektir. Faturası kesilmeyen ürünler aynı ay içerisinde iptal ve iadesi olduysa aynı tutar bakiye olarak bayiye kullanabileceği bakiye yüklenmektedir.

İADESİ KABUL OLAN ÜRÜNLERİ 15 GÜN İÇERİSİNDE TARAFIMIZA UŞALTIRINIZ. 

İş bu sözleşmeyi bayi kaydı açıldıktan sonra bayi bu iade sözleşmesini kabul etmiş sayılacaktır.